banner181

Yağmur yağdı, inşaat alanı bitişiğindeki yol çöktü

12 Mart 2012 Pazartesi 10:43
Bu haber 400 kez okundu

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, alışveriş merkezi yapmak için temeli kazılan inşaat alanının bitişiğindeki yol, yağmurun da etkisiyle çöktü. Aynı inşaatta ikinci kez yol göçmesi yaşandığını ileri süren vatandaşlar yetkililere tepki...

Yağmur yağdı, inşaat alanı bitişiğindeki yol çöktü
Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, alışveriş merkezi yapmak için temeli kazılan inşaat alanının bitişiğindeki yol, yağmurun da etkisiyle çöktü. Aynı inşaatta ikinci kez yol göçmesi yaşandığını ileri süren vatandaşlar yetkililere tepki gösterdi. Yol kenarındaki apartman tedbir amaçlı boşaltıldı.

Altıparmak Caddesi Tahir Sokak'ta bulunan alışveriş merkezi inşaatının temeli için kazılan derin çukura bitişik olan yolun 3 metrelik bölümü dün gece, 2 metrelik bölümü ise sabaha doğru çöktü. Kanalizasyon giderlerinin de patladığı olay sonrasında inşaat alanının çevresinde bulunan apartmanın 3 dairesinde yaşayan vatandaşlar tahliye edildi.

Çevre sakinleri, çökme anında sarsıntı meydana gelince, 'deprem oluyor' korkusu yaşadıklarını söyledi. Çevredeki binalarda oturan çok sayıda kişi sokağa çıkarak tepkilerini dile getirdi. Vatandaşlar iş merkezi yapmak için kazılan temelde daha önce de toprak kayması olmasına rağmen yeterli tedbirin alınmadığını öne sürdü.

Osmangazi Kaymakamı Osman Daştan, Osmangazi İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Tuna ile Osmangazi Belediyesi yetkilileri çökme olan yolda incelemelerde bulundu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder