banner181

Dursunbey güne beyaz örtüyle uyandı

12 Mart 2012 Pazartesi 10:37
Bu haber 569 kez okundu

Yurdu etkisini altına alan soğuk ve yağışlı hava, Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde de kendini gösterdi. Sabah saatlerinde başlayan etkili kar yağışı, kısa sürede ilçeyi beyaz bir örtüyle kapladı. Dursunbeyliler, sabah karşılaştıkları...

Dursunbey güne beyaz örtüyle uyandı
Yurdu etkisini altına alan soğuk ve yağışlı hava, Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde de kendini gösterdi. Sabah saatlerinde başlayan etkili kar yağışı, kısa sürede ilçeyi beyaz bir örtüyle kapladı.

Dursunbeyliler, sabah karşılaştıkları kar sebebiyle oldukça şaşırdı. Akşam saatlerinde yağan yağmurun ardından sabah saatlerinde başlayan kar, kısa sürede etrafı beyaza bürüdü. Şehir merkezinde aralıksız yağan kar, sabah saatlerinde işe giden vatandaşları zorladı. Özellikle Balıkesir-Dursunbey karayolunda ve ilçe merkezindeki yollarda sürücüler, arabalarına hakim olamadı. Kaygan yolda hakimiyeti kaybeden sürücüler, arabalarını çevrede bulunanların yardımlarıyla kardan çıkardı.

Kar yağışının gün içinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Belediye ekipleri, ana arterler ve dik yokuşlarda tuzlama ve küreme çalışması başlattı. Polisler de sürücüleri, zincir takmalaı konusunda ikaz ediyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder