banner181

Aydın Şengül: İzmir’in daha iyi yönetilmeye ihtiyacı var

12 Mart 2012 Pazartesi 10:26
Bu haber 748 kez okundu

AK Parti Milletvekili Aydın Şengül, İzmir’in potansiyeli ve yapısı itibariyle sembol bir şehir olduğunu ifade derek, “İzmir’in daha iyi yönetilmeye, kentsel dönüşüme ve kalkınmaya ihtiyacı var.” dedi. Şengül, AK Parti Çiğli İlçe...

Aydın Şengül: İzmir'in daha iyi yönetilmeye ihtiyacı var
AK Parti Milletvekili Aydın Şengül, İzmir’in potansiyeli ve yapısı itibariyle sembol bir şehir olduğunu ifade derek, “İzmir’in daha iyi yönetilmeye, kentsel dönüşüme ve kalkınmaya ihtiyacı var.” dedi. Şengül, AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Adnan Yılmaz ile birlikte İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikaları gezdi. Sanayici ve çalışanlarla sohbet eden Şengül, Meclis çalışmaları hakkında bilgi verdi ve sıkıntıları dinledi.

İzmir’in Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olmasına rağmen, jeopolitik yapısı ve farklı sosyal yönlerine rağmen bazı siyasiler tarafından istismar edildiğini belirten Şengül, CHP Milletvekili Emine Ülkü Tarhan’ın açıklamalarına da cevap verdi: "Emine Hanım, özünde kendisiyle bağdaştırdığı 'gâvur' gibi sıfatları İzmirlilere mal edip ideolojik bir tatmine girmeye kalkmasın. Zira İzmirli, belirli bir ideolojik kalıbın nesnesi olmakla sınırlanamayacak kadar engin bir düşünceye ve yaşam tarzına sahiptir. İzmirlinin hassasiyetleri üzerinden korku yaratarak İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet noktasındaki yetersizlik ve beceriksizliklerini örtmeye çalışmak, ancak Emine Ülker Tarhan gibi eski bir YARSAV militanına yakışırdı.” Özellikle yargı ve toplum mühendisliği konusunda Tarhan’nın İzmir’de değil, Türkiye'de konuşacak son insan olduğunu öne süren Şengül, “Kendisinin de daha sonradan kabul ettiği, sanal ortama düşen ses kayıtlarındaki söylemleri hafızalarımızdaki tazeleğini koruyor. Daha dün bu hanımfendi, HSYK seçimleri için, 'YARSAV'a militan olacak adam lazım bize.' demek suretiyle yargı üzerinden toplum mühendisliği hesabına girmemiş miydi? Devlete paralel bir derin örgüt olmaya hevesli YARSAV üzerinden iktidar partisi ve millet üzerinde baskı kurmaya çalışan bir zihniyet, bugünün şeffaflaşan yargı ortamını istismar etmeye kalkamaz." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder