banner181

11 işçinin öldüğü yangın güvenlik kamerasında

12 Mart 2012 Pazartesi 03:21
Bu haber 482 kez okundu

Esenyurt’ta inşaat işçilerinin kaldığı şantiye çadırlarında çıkan yangında 11 işçi hayatını kaybetti. Metrelerce yukarı yükselen alevler güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Bir alışveriş merkezinin inşaatında...

11 işçinin öldüğü yangın güvenlik kamerasında
Esenyurt’ta inşaat işçilerinin kaldığı şantiye çadırlarında çıkan yangında 11 işçi hayatını kaybetti. Metrelerce yukarı yükselen alevler güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Bir alışveriş merkezinin inşaatında çalışan işçilerin kaldığı 3 şantiye çadırında, dün saat 21.00 sıralarında yangın çıktı. Yangına uykuda yakalanan 11 işçi, alevlerin arasından çıkamayarak yaşamını yitirdi. Olay sonrası olay yeri inceleme ekipleri geniş çaplı araştırma yaptı. Ekipler uzun süre delil topladı. Cesetler, gerekli incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Çadırlarda yaklaşık 200 kişinin bulunduğunu ifade eden bir işçi, “Kalanların çoğu uyuyordu. Yangın esnasında uyuyanlar hayatını kaybetti” dedi. Olay sırasında barakada bulunan bir arkadaşının kendisini telefonla aradığını belirten bir görevli ise, “Arkadaşım, ‘Yangın var. Bizi kurtarın’ dedi ve telefonu kapattı. O arkadaşım kurtuldu. Ama bir arkadaşım içeride kaldı ve hayatını kaybetti” ifadelerini kullandı.

Bu arada, yangın güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Kayıtlarda alevlerin metrelerce yükseğe çıktığı görüldü. Ayrıca yangını söndürmek için işçilerin panik halinde alevlere müdahale etmeye çalışması dikkat çekti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder