banner181
banner210

Milyon dolarlık şirketler sanal ortamda el değiştiriyor

11 Mart 2012 Pazar 11:18
Bu haber 613 kez okundu

Takas borsasında milyon dolarlık şirketler el değiştiriyor. Sistem Barter tarafından kurulan, Türkiye’nin en kapsamlı takas borsası, www.takasdepo.com portalında, ürün ve hizmetlerin yanı sıra şirket takasları da yapılıyor. İş değiştirmek...

Milyon dolarlık şirketler sanal ortamda el değiştiriyor
Takas borsasında milyon dolarlık şirketler el değiştiriyor. Sistem Barter tarafından kurulan, Türkiye’nin en kapsamlı takas borsası, www.takasdepo.com portalında, ürün ve hizmetlerin yanı sıra şirket takasları da yapılıyor. İş değiştirmek isteyen veya farklı sektörlerde yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı iş adamları fabrikalarını, tatil köylerini veya eğlence mekanlarını takas yoluyla taliplilerine satıyor.

İlk çağlarda paranın icadından önce kullanılan takas ile alışveriş yöntemi milyon dolarlık şirket satışlarında kullanılmaya başlandı. İnternet üzerinden hizmet veren www.takasdepo.com portalında takasa sunulan, 3 milyon dolarlık otel, 1 milyon dolarlık taş ocağı, 2 milyon dolarlık mantar üretim çiftliği ve 300 bin dolarlık sinema salonu dikkat çekiyor. Takas borsasında, boğazda lüks villadan gemiye, son model arabadan arsaya kadar 20 bin çeşit ürün takas yoluyla alınıp satılabiliyor. 70 bin bireysel kullanıcı ve 3 bin firmanın işlem yaptığı portalda anında mal ve hizmet değişimi yapılabiliyor.

Şu anda perakendeden tarıma, madencilikten turizme kadar 20’ye yakın şirket ve işletmenin takasa sunulduğu bilgisini veren Sistem Barter Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Besle, “İşletme sahipleri farklı bir alanda yatırım yapmak veya sermaye ortağı bulmak amacıyla işletmelerinin tamamını veya bir kısmını takasa sunabiliyor. Karşılığında ise aldıkları ürün ve nakit parayı yeni işlerinde değerlendiriyorlar” diye konuştu. Başlangıçta sadece ürün takası olan işlemlerde, artık lüks konut, araba ve şirket takaslarına başladık. Türkiye ve yurt dışından çok sayıda firma temsilcileri aracılığıyla anlık takas işlemleri yapabiliyor.” dedi.

Sistem Barter olarak 2012 yılıyla birlikte Anadolu illerinde bayilik vermeye başladıklarını anlatan Besle, “Şu anda Ankara, İzmir, Bursa, Adapazarı, Denizli ve Erzurum illerinde bayiliklerimiz bulunuyor. Yaptığımız görüşmeler sonunda bu sayıyı yakın zamanda 20 ile kadar çıkaracağız.” ifadelerini kullandı.

"İşletmeler kimi zaman elindeki atıl ürün ve hizmetleri kimi zaman da yatırım fırsatlarını değerlendirmek için takas yöntemini tercih ediyor.” diyen Besle, kimi zaman lüks bir villa, kimi zaman da sadece bir adet kalem takası dahi yapmanın mümkün olduğunu belirtti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder