banner181

Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, konutların fabrikada üretilmesini önerdi

11 Mart 2012 Pazar 10:53
Bu haber 523 kez okundu

Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kentsel dönüşüm için 'kitlesel üretim' modelini önerdi. Alp, bu yöntemle konutların modüller halinde fabrikalarda üretileceğini, konut maliyetlerinin 5 bin lirayı geçmeyeceğini...

Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, konutların fabrikada üretilmesini önerdi
Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde kentsel dönüşüm için 'kitlesel üretim' modelini önerdi. Alp, bu yöntemle konutların modüller halinde fabrikalarda üretileceğini, konut maliyetlerinin 5 bin lirayı geçmeyeceğini söyledi.

        Ülke genelinde 5 yıl içerisinde en iyimser rakamlarla yaklaşık 5 milyon yeni konut yapılması gerektiğini belirten Alp, depreme dayanıklı bu konutların mevcut sistem ve teknoloji ile bu kadar kısa zamanda yapılmasının mümkün olmayacağını söyledi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ)'nin çok iyi bir performans göstererek 8 yılda 500 bin konut ürettiğini vurgulayan Alp, TOKİ'nin 5 yıl içinde 5 milyon konut üretmesinin mümkün olmadığını belirtti. Kitlesel üretim modeli ile fabrikalarda, fabrikasyon olarak üretilecek konutların kentsel dönüşümde çok büyük başarı sağlayacağına değinen Alp, konut maliyetlerinin de 5 bin lirayı geçmeyeceğini vurguladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder