banner181
banner210

Vali Kahraman: Dünyada yaşanan gelişmeleri takip etmek şart

11 Mart 2012 Pazar 10:50
Bu haber 372 kez okundu

Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Türkiye’nin hedeflerini yakalayabilmesi için dünyada yaşanan gelişmeleri iyi takip etmesi gerektiğini söyledi.         Akademi 2023 Derneği ve AB Proje Yapımcılar Derneği...

Vali Kahraman: Dünyada yaşanan gelişmeleri takip etmek şart
Karaman Valisi Süleyman Kahraman, Türkiye’nin hedeflerini yakalayabilmesi için dünyada yaşanan gelişmeleri iyi takip etmesi gerektiğini söyledi.

        Akademi 2023 Derneği ve AB Proje Yapımcılar Derneği ile ortak olarak Yunus Emre Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen AB Hibe Projeleri Hazırlama ve Yönetme Teknikleri Uygulamalı Eğitim Programı'nda konuşan Vali Kahraman, Avrupa Birliği’nin bugün dünyada yaşanan değişimin ve dönüşümün adreslerinden biri olduğuna dikkati çekti. Vali Kahraman, Avrupa’daki ekonomik, siyasi ve sosyal gelişmelerin istesek de istemesek de kendilerini de etkileyeceğini belirterek “Bu açıdan bu gelişmeleri, kendi medeniyet penceremizle görmek ve kendi medeniyet anlayışımızla şekillendirmek gerekiyor. Dünyayı bir şarkının notaları gibi görmek gerekiyor. Her millet, her ülke bir sesi, bir değeri ifade ediyor. Eğer biz bu seslerden, bu değerlerden birini görmezden gelirsek en başta kaybeden biz oluruz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder