banner181
banner210

Türkçe Olimpiyatları'nın Kazakistan finali, Türkiye'dekini aratmadı

11 Mart 2012 Pazar 09:31
Bu haber 375 kez okundu

Türkiye’de bu yıl 10’uncusu düzenlenecek Türkçe Olimpiyatları’nın Kazakistan elemeleri Türkiye’dekini aratmadı. "Sevgi ve kardeşlik" dili Türkçede buluşan Kazak öğrenciler Türkçe’ye olan sevdalarını ve hünerlerini yüzlerce...

Türkçe Olimpiyatları'nın Kazakistan finali, Türkiye'dekini aratmadı
Türkiye’de bu yıl 10’uncusu düzenlenecek Türkçe Olimpiyatları’nın Kazakistan elemeleri Türkiye’dekini aratmadı. "Sevgi ve kardeşlik" dili Türkçede buluşan Kazak öğrenciler Türkçe’ye olan sevdalarını ve hünerlerini yüzlerce davetlinin önünde ustaca sergiledi.

Almatı’da bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi’nde düzenlenen ve Kazakistan'ı şarkı, şiir, kompozisyon, halk oyunları ve özel yetenek alanlarında temsil edecek öğrencileri belirlemede jüri zor anlar yaşadı. Finalde Kazak öğrencilerin söyledikleri şarkı, şiir ve oynadıkları halk oyunları salondakilere duygu dolu anlar yaşatırken; özel yetenek dalında Çimkent Erkek Lisesi öğrencisinin Kayserili Fahrettin tiplemesi salondakileri adeta gülme krizine soktu.

Türkçe şölenine dönüşen yarışmaya , Kazakistan halk oyunlarından örnekler de sunulurken; finallerde ayrıca Türkçe'yi en iyi kullanan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder