banner181

Nasreddin Hoca, çocuklara kitapları sevdirmek için fuara geldi

11 Mart 2012 Pazar 09:16
Bu haber 1183 kez okundu

Bilge kişiliği ve fıkraları ile ünlü Nasreddin Hoca, 10. Bursa Kitap Fuarı’na katıldı. Gonca dergisi standında çocuklarla buluşan Nasreddin Hoca ilgi odağı oldu.         Türkiye’nin yanı sıra dünyanın...

Nasreddin Hoca, çocuklara kitapları sevdirmek için fuara geldi
Bilge kişiliği ve fıkraları ile ünlü Nasreddin Hoca, 10. Bursa Kitap Fuarı’na katıldı. Gonca dergisi standında çocuklarla buluşan Nasreddin Hoca ilgi odağı oldu.

        Türkiye’nin yanı sıra dünyanın 49 ülkesinde yayınlanan Gonca çocuk dergisi, Bursa Kitap Fuarı’na renkli bir organizasyona imza attı. Dergideden esinlenilerek hazırlanan Nasreddin Hoca tiplemesi, fuarda çocuklarla buluştu. İstanbul Ufuk Sanat Evi Tiyatro Çınar oyuncusu Cengiz Demir’in canlandırdığı Nasreddin Hoca, uzun sakalı, cübbesi ve eşeği ile fuarın neşe kaynağı oldu. Standı ziyaret eden çocuklar, Nasreddin Hoca ve eşeğiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

        Gonca Dergisi Ürün Müdürü Muhsin Küçükbarutçu, ilk defa bir TÜYAP fuarına çocuk dergisi olarak katılmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Küçüktbarutçu, Nasreddin Hoca tiplemesi için şunları ifade etti: “Dergimizin içerisinde Nasreddin Hoca resim - hikaye bölümümüz var. Bu etkinlikle dergimizdeki Nasreddin Hoca bölümünün tanıtımını düşündük. Hem de Nasredin Hoca bizim kültürel değerimiz. Onu çocuklarımıza tanıtmak ve sevdirmek istedik.”

        Çocukların yoğun ilgi gösterdiği Nasreddin Hoca’yı canlandıran oyuncu Cengiz Demir ise şöyle konuştu: “Nasreddin Hoca hem okuyor, hem okutuyor. Yani burada çok harika bir ortam var. Benim çok hoşuma gitti. Akşehir’den çıktım yola, selam verdim sağa sola. Burada verdim mola. Baktım standımız çok güzel, burada konakladık biz de.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder