banner181

Çanakkale destanı Ankara'da sahneye taşındı

11 Mart 2012 Pazar 00:38
Bu haber 1030 kez okundu

Ankara'da Etkin Yaşam Platformu'nun düzenlediği gecede Çanakkele Destanı sahneye taşındı. Ankamall Sanatolia Sahnesi'nde düzenlenen etkinliğin sunuculuğunu Göknur Dereli yaptı. Çok sayıda Etkin Yaşam Platformu üyesinin katıldığı gecede...

Çanakkale destanı Ankara'da sahneye taşındı
Ankara'da Etkin Yaşam Platformu'nun düzenlediği gecede Çanakkele Destanı sahneye taşındı.

Ankamall Sanatolia Sahnesi'nde düzenlenen etkinliğin sunuculuğunu Göknur Dereli yaptı. Çok sayıda Etkin Yaşam Platformu üyesinin katıldığı gecede Tiyatro Greyfurt oyuncuları, seyircinin karşısına “Çanakkale Mahşeri Kardeşlik Destanı” isimli oyun ile çıktı. Tek perdelik oyuna seyirciler büyük ilgi gösterirken, tiyatronun sonunda oyuncular ayakta alkışlandı.

7 yılda 450’den fazla sahne alarak 250 binin üzerinde seyirciye ulaşan “Çanakkale Mahşeri Kardeşlik Destanı” isimli oyunda 12 Ağustos 1915’te Suvla kıyısında bir siperde bulunan beş askerin yaşadıkları konu ediliyor. Aylardır düşmanın hiç görünmediği bu siperde bekleyen 5 asker, bir bayram sabahı, namaz için hazırlık yaptıkları sırada sahilden büyük bir çıkarma yapıldığını fark ederler. İki Anzak askerinin üstlerine verdikleri rapordan alınarak uyarlanan “Çanakkale Mahşeri Kardeşlik Destanı” adlı oyun, komedi ve dramı bir arada vermesiyle dikkat çekiyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder