banner181
banner210

Elektrik kontağından çıkan yangın korkuttu

11 Mart 2012 Pazar 00:01
Bu haber 522 kez okundu

Edremit’te iki katlı bir evde elektrik kontağından çıkan yangın mahalleliyi korkuttu.         Yangın, Edremit ilçesi Tuzcumurat Mahallesi Şehit Hüseyin Caddesi 294. Sokaktaki iki katlı evde çıktı. Mehmet...

Elektrik kontağından çıkan yangın korkuttu
Edremit’te iki katlı bir evde elektrik kontağından çıkan yangın mahalleliyi korkuttu.

        Yangın, Edremit ilçesi Tuzcumurat Mahallesi Şehit Hüseyin Caddesi 294. Sokaktaki iki katlı evde çıktı. Mehmet Yağçı isimli vatandaşın evinde başlayan yangın etrafta oturan mahalle sakinlerine korku dolu saatler yaşattı. Ev sahipleri itfaiyenin söndürme çalışmalarını şaşkınlıklar izlerken itfaiye ekiplerinin güçlükle girebildiği sokakta yangını büyümeden söndürmeyi başardı. Mehmet Yağçı,eşiyle birlikte evinde çay içmeye başladığı sırada üst kattan küçük bir patlama sesi duydu. Sesle birlikte elektrikler kesildi. Yağcı çifti, evi saran dumanlarla birlikle kendilerini güçlükle dışarı attılar. Evden yükselen duman ve alevleri gören mahalle sakinleri önce evin camlarını kırdılar daha sonra itfaiye haber verdiler.

        Yangının bulunduğu yere kısa sürede gelen Edremit Belediyesi itfaiye ekipleri yangına müdahale ettiler. Yaklaşık bir saat süren soğutma çalışmalarından sonra evde maddi hasar oluşurken can ve mal kaybının olmaması mahalle sakinlerine rahat bir nefes aldırdı.

        Yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder