banner181
banner210

Aslı Çakır Alptekin dünya üçüncüsü oldu

10 Mart 2012 Cumartesi 19:29
Bu haber 2796 kez okundu

İstanbul'da devam eden 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda Aslı Çakır Alptekin, bronz madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attı.    Ataköy Spor Salonu'da devam eden şampiyonada milli atletimiz Aslı Çakır Alptekin,...

Aslı Çakır Alptekin dünya üçüncüsü oldu
İstanbul'da devam eden 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda Aslı Çakır Alptekin, bronz madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attı.

    Ataköy Spor Salonu'da devam eden şampiyonada milli atletimiz Aslı Çakır Alptekin, önemli bir başarıya imza attı. Bayanlar 1500 metre finalinde piste çıkan atletimiz, orta sıralarda götürdüğü yarışın son 2 turunda büyük bir atak yaptı.

    Seyircilerin de desteğini arkasına alan Aslı Çakır Alptekin, rakiplerini bir bir geçerek üçüncü sıraya kadar yükseldi. Aslı Çakır Alptekin, 4.08.74'lük derecesiyle Türkiye rekoru kırarak, Dünya üçüncüsü oldu. Aslı Çakır Alptekin, daha sonra Türk bayrağıyla salonda tur attı.

    Dünya şampiyonu ise ünlü atlet Tirunesh Dibaba'nın kardeşi Genzebe Dibaba oldu. Gümüş madalya ise Faslı Meryem Alaoui Selsouli'nin oldu.

    Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gününde 12 branşta madalyalar sahibini bulacak.
    
    BAYRAK TAKIMI TÜRKİYE REKORU KIRDI ANCAK ELENDİ

    4x400 metre bayrak yarışında Türkiye rekoru kıran Türk Milli Takımı, elendi. Ataköy Atletizm Salonu'ndaki organizasyonun ikinci gününde iki seride yapılan ve ilk iki sırayı alan ülkeler ile en iyi iki dereceyi elde eden ülkelerin finale yükseleceği yarışta, Türk Milli Takımı Ali Ekber Kayaş, Halit Kılıç, Mehmet Güzel ve Yavuz Can ile mücadele etti.

    Birinci seride Türkiye ile birlikte İspanya, Botswana, ABD ve Venezüella takımları yer alırken, Bahamalar yarışmadı. Milli Takım Ali Ekber Kayaş ile yarışa başlarken, daha sonra bayrağı sırasıyla Halit Kılıç, Mehmet Güzel ve Yavuz Can taşıdı. Salonda 4x400 bayrakta ilk kez yarışan Türk Milli Takımı, 3.11.28 ile Türkiye rekoru kırarak, serisinde 4. oldu. Seride ABD 3.07.47 ile birinci, 3.10.51 ile İspanya ikinci olarak direkt finale çıktı.
    İkinci serinin sonunda genel sıralamada 10. olan Türkiye, elendi. Halit Kılıç, yarıştan sonra yaptığı açıklamada, ellerinden geleni yaparak, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi. Mehmet Güzel ise kendilerini destekleyen seyircilere teşekkür etti.

    Erkekler 4x400 metre bayrakta final, yarın saat 17.40'da koşulacak.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder