banner181

Topbaş, Pakistan’da metrobüs hattı açacak

10 Mart 2012 Cumartesi 14:30
Bu haber 760 kez okundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ulaşım A.Ş.’nin planlama ve danışmanlığını yaptığı Pakistan’ın Lahor kentindeki 22 kilometrelik metrobüs hattının açılışını yapacak. Topbaş ayrıca, katı atık tesisini...

Topbaş, Pakistan'da metrobüs hattı açacak
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ulaşım A.Ş.’nin planlama ve danışmanlığını yaptığı Pakistan’ın Lahor kentindeki 22 kilometrelik metrobüs hattının açılışını yapacak. Topbaş ayrıca, katı atık tesisini de hizmete açacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Kadir Topbaş, temaslarda bulunmak üzere yarın Pakistan’ın Pencap eyaletine gidecek. Başkan Topbaş ve beraberindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bilgi ve teknoloji desteği sağladığı Lahor Katı Atık Tesisi’nin açılışına katılacak. Topbaş, aynı gün Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammed Şahbaz Şerif’le temaslarda bulunacak.

Topbaş ve beraberindeki heyet, 12 Mart Pazartesi günü de, Ulaşım AŞ’nin planlama ve danışmanlığını yaptığı Lahor kentindeki metrobüs hattının 22 kilometrelik kısmının açılışına katılacak. Topbaş, bu açılışın ardından, Jinnah bulvarında ki “Kadir Topbaş” adı verilen kavşağın açılışında bulunacak.

Öte yandan Topbaş’a, Lahor’un en eski üniversitesi olan Government College Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verilecek.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder