banner181
banner210

Kayıp 6 işçiyi arama çalışmaları sürüyor

10 Mart 2012 Cumartesi 14:11
Bu haber 895 kez okundu

Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı derivasyon tünel kapağının patlaması sonucu suya kapılarak kaybolan işçileri arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Kazanın 16. gününde İstanbul ve Adana’dan katılan Emniyet Müdürlüğü...

Kayıp 6 işçiyi arama çalışmaları sürüyor
Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı derivasyon tünel kapağının patlaması sonucu suya kapılarak kaybolan işçileri arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Kazanın 16. gününde İstanbul ve Adana’dan katılan Emniyet Müdürlüğü Su Altı Polisleri ve Adana Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü personelleri arama kurtarma çalışmalarını Sanibey Baraj Gölü (Yedigöze Barajı) ile Gökdere Köprü Barajı arasında bulunan ırmak yatağında sürdürüyor.

Sivil savunma birlikleri ile birlikte emniyet müdürlüğüne bağlı su altı ekipleri Yedigöze Baraj Gölü'nün tamamını kapsayacak şekilde yürütürken, Göksu nehrinin göle döküldüğü son noktadan başlayarak, kanyon boyu, Kavşakbendi Barajı HES’ine kadar olmak üzere göl çevresi, sonar ile dip taraması yapılarak, zaman zaman sonar cihazında görülen şüpheli ve uygun noktalara Adana ve İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Kurbağaadam personeliyle birlikte dalışlar yapılarak, hem de göl ve kanyon kıyılarının yüzey ve kıyı araması şeklinde arama çalışmalarının devam ettiğini bildirildi. Çalışmaları yaklaşık 200 kişilik bir ekibin yürüttüğü belirtildi.

24 Şubat 2012 Cuma günü Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli'nin kapağının patlaması sonucu 2 işçi yaralanmış, 10 işçi akıntıya kapılarak kaybolmuştu. Aramalarda Eyüp Altıntaş, Cumali Değirmenci, Erkan Yiğen ve Erdal Demirelli’nin cesetlerine ulaşılmış, Necmettin Karayiğit, Veli Damaksız, Mehmet Yılmaz, Latif Değirmenci, Hasan Bolat ve Selahattin Aral ise kaybolmuştu. Olayın ardından şantiye şefi Öncü P. proje müdürü Erdal N. ile şantiyenin İş gevenliği sorumlusu Bora A. tutuklanmıştı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder