banner181
banner210

Amasya’da ‘Engelleri Kaldıralım’ projesi tanıtıldı

10 Mart 2012 Cumartesi 13:59
Bu haber 402 kez okundu

Amasya’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ortak çalışmaları ‘Engelleri Kaldıralım Projesi’ni tanıttı.    Engellilerle ilgili hizmetlerin daha etkin, verimli ve düzenli...

Amasya'da ‘Engelleri Kaldıralım' projesi tanıtıldı
Amasya’da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ortak çalışmaları ‘Engelleri Kaldıralım Projesi’ni tanıttı.

    Engellilerle ilgili hizmetlerin daha etkin, verimli ve düzenli yürütülmesine katkı sağlamak amacıyla yapılan toplantıda sorunlar ve çözüm yollarına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Amasya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat bütün insanlık âleminde herkes hayatı boyunca engelli olmaya aday bir durumunun olduğunu belirterek, "Şu anda nüfus toplamımızın yüzde 12’si özürlü olarak kabul edilmektedir. Toplum hayatında kör nokta kalmaması için, mevzuat ve kanun koyucu her türlü çalışmayı yaparak, engelsiz yaşamı kendilerine sumamız gerekmektedir.” dedi.

    Toplantıya katılan Amasya Valisi Abdil Celil Öz ise şunları söyledi: "Engelliler de bizler gibi toplumumuzun vazgeçilmez parçasıdır. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için devletimiz pek çok çalışma yapmaktadır. Bizler de ilimizde ‘Engelliler Konseyi’ aracılığı ile bu çalışmaları yürütmekteyiz. Ayrıca ilimizde bulunan engelli derneklerinin de görüşleri alınarak, onların temel beklentileri doğrultusunda hareket ediyoruz. İki kurumumuzun ortak çalışması sonucu hazırlanan bu proje ile kamu ve özel kuruluşlardaki fiziki engelleri kaldırmak için çalışmalar başlatılacaktır.”

     Toplantının sonunda kurumlarca hazırlanan sunumlar gösterildi ve proje ile ilgili sorular cevaplandırıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder