banner181

Soma'da yatılı kız Kur'ân kursunun temeli atıldı

10 Mart 2012 Cumartesi 13:33
Bu haber 687 kez okundu

Manisa'nın Soma ilçesinde, hayırsever Mehmet Kadıoğlu'nun Diyanet Vakfı'na bağışladığı arsaya yatılı kız Kur'ân kursu yapılacak. Namazgah Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı'nda inşa edilecek kursun temel atma törenine Soma Kaymakamı...

Soma'da yatılı kız Kur'ân kursunun temeli atıldı
Manisa'nın Soma ilçesinde, hayırsever Mehmet Kadıoğlu'nun Diyanet Vakfı'na bağışladığı arsaya yatılı kız Kur'ân kursu yapılacak. Namazgah Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı'nda inşa edilecek kursun temel atma törenine Soma Kaymakamı Abdülkadir Karataş, Belediye Başkan Vekili Mesut Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altınsoy, İlçe Müftüsü Mehmet Karatuğ, Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, Çanakkale İl Müftüsü İbrahim Öcüt, Kırkağaç İlçe Müftüsü Hüseyin Yaşar ve diğer vatandaşlar katıldı.

Soma Müftüsü Karatuğ, törende yaptığı konuşmada arsanın bin 672 metrekare olduğunu belirterek, "İnşaat alanı 272 metrekare. Bina beş katlı olacak. 190 kursiyeri barındıracak binamızı, 30 Eylül 2012'de açmak istiyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarıyla bitirilecektir. Soma'daki 27 Kur'ân kursunun üçü erkek yatılı, ikisi kız yatılıdır. Bu sayı, inşaallah hızlı bir şekilde artacaktır." dedi. Manisa Müftüsü Cihan da il genelinde 190 olan Kur'ân kurslarının arttırılmasını istedi. Kaymakam Karataş ise elinden gelen yardımı yapmaya hazır olduğunu ifade ederek, "Köylerimizden çok sayıda kişi, Kur'ân öğrenmek için müracat etmekte. Yeterli yatılı yerimiz olmadığından hepsine cevap verememekteyiz. Bu inşaat inşallah en kısa zamanda bitirilecek ve kızlarımıza hizmet verecektir. Arsayı bağışlayan Mehmet Kadıoğluna teşekkür ederim." şeklinde konuştu. Temelin atılmasından sonra pilav ve ayran ikram edildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder