banner181
banner210

Kaymakam Özyiğit'ten İstiklal Marşı mesajı

10 Mart 2012 Cumartesi 13:13
Bu haber 604 kez okundu

Dörtyol Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit 12 Mart İstiklal Marşı'nın 91. yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.        Kaymakam Özyiğit yayınladığı mesajda şunları söyledi: "Bin yıldır...

Kaymakam Özyiğit'ten İstiklal Marşı mesajı
Dörtyol Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit 12 Mart İstiklal Marşı'nın 91. yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

        Kaymakam Özyiğit yayınladığı mesajda şunları söyledi: "Bin yıldır üzerinde hür olarak yaşadığımız bu cennet vatana kasteden düşmanlara karşı ecdadımızın destanlaşan bir mücadele verdiği, İstiklâl Savaşımızı en güzel şekilde ifade eden ve milletimizin asil ruhunu yansıtan, devletimizin ve ulusumuzun bağımsızlığının sembolü olan İstiklâl Marşı’mızın,TBMM'de kabul edildiği 12 Mart 1921 tarihinin 91’inci yıldönümünü gururla kutluyoruz. Mehmet Akif’in sanat anlayışı tıpkı Yunus Emre gibi hak yolunda halk ile beraber olmaktır.İstiklâl Marşı gibi milli ruha tercüman olan bir destanı, ancak yüreği vatan için çarpan Mehmet Akif gibi mücadele adamı yazabilirdi. Mehmet Akif Ersoy ölümsüz eserleri, fikirleri , idealleri,örnek kişiliği ve mütevazi hayatıyla milletimize mal olmuştur. Vatansever kimliğiyle Anadolu işgalinin en zorlu dönemlerinde, milli mücadeleye büyük destek veren Mehmet Akif, milli bilincin güçlenmesinde de etkin bir rol üstlenmiştir.

        Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı ve mısralarına 'Korkma' sözüyle başlayarak büyük fedakarlıklarla kazanılan İstiklâl Mücadelesi'nde Türk Milletine cesaret ve sabır aşıladığı, hislerine tercüman olduğu, milletimizin bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceğini haykırdığı İstiklâl Marşımızın kabul edilişinin yıldönümünde , bizlere bugünleri armağan eden Büyük Önder Atatürk olmak üzere, İstiklâl Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy ve bütün kahramanlarımızı minnetle yad ederek Allah’tan rahmet diliyor, bu anlamlı günün yıldönümünde tüm Dörtyol halkına en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder