banner181

Nallıhan'da YGS adaylarına 'motivasyon' semineri

10 Mart 2012 Cumartesi 13:04
Bu haber 1217 kez okundu

Ankara'nın Nallıhan ilçesinde Maltepe Dershanesi tarafından Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'na hazırlanan öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen 'ders çalışma teknikleri ve sınav motivasyonu' yoğun ilgi gördü. Nallıhan Ayhan...

Nallıhan'da YGS adaylarına 'motivasyon' semineri
Ankara'nın Nallıhan ilçesinde Maltepe Dershanesi tarafından Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)'na hazırlanan öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen 'ders çalışma teknikleri ve sınav motivasyonu' yoğun ilgi gördü.

Nallıhan Ayhan Sümer Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen seminerde konuşan eğitim uzmanı Mehmet Tangaz, YGS'ye hazırlanan öğrencilere, ders çalışma ve soru çözme tekniği konularında bilgi verdi.

        Öğrencilere bir hedef belirlemelerini ve planlı çalışmalarını tavsiye eden Tangaz, başarılı olmak için mutlaka bir yerden başlanılması gerektiğine işaret ederek, YGS'de düşük puan alınsa da ümitsizliğe düşülmemesi gerektiğini anlattı.

        YGS'ye az bir süre kaldığını hatırlatan Tangaz, “Sınava kadar çıkmış soruları çözerek ve özellikle ihmal ettiğimiz sözel derslere çalışarak netlerinizi artırılabilirsiniz.” dedi. Tangaz, YGS’den hemen sonra ara vermeden LYS’ye çalışılması gerektiğine dikkat çekti.

        Nallıhan Maltepe Dershanesi Müdürü Oğuz Aydın ise semineri sınavlara hazırlanan öğrencilerin motivasyonlarını artırmak için düzenlediklerini dile getirdi. Aydın, sınav öncesi öğrencilerin son zamanlarını iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

        Program, dershane öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibinin gösterisi ile sona erdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder