banner181

Bakan Bağış’tan AP’ye: Türkiye kendi laikliğini koruyacak güçtedir

10 Mart 2012 Cumartesi 12:41
Bu haber 352 kez okundu

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakerecisi Egemen Bağış, Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından yapılan 'TSK'nın laik yapısının korunması gerektiği' yönündeki açıklamasını değerlendirdi. Bağış, “Türkiye kendi laikliğini de, demokrasisini...

Bakan Bağış'tan AP'ye: Türkiye kendi laikliğini koruyacak güçtedir
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakerecisi Egemen Bağış, Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından yapılan 'TSK'nın laik yapısının korunması gerektiği' yönündeki açıklamasını değerlendirdi. Bağış, “Türkiye kendi laikliğini de, demokrasisini de, hukuk yapısını da koruyabilecek güçtedir. Kimsenin tavsiyesine ihtiyaç yoktur.” dedi.

Egemen Bağış, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Türkiye Avrupa Birliği Sivil Toplum Diyalogu kapsamında fotoğraf sergisinin açılışını yaptı. Sergiyi gezdikten sonra Bağış, Avrupa Parlementosu'nda TSK’nın laik yapısının korunmasının gerektiği yönünde yapılan açıklamayı değerlendirdi.

TSK’nın ya da Türkiye’nin herhangi bir kurumunun laik yapısıyla ilgili kimsenin endişe duymasını gerektirecek bir şey olmadığını söyleyen Bağış, “Türkiye demokratik laik sosyal bir hukuk devletidir. Türkiye’nin demokratik yapısı da, hukuk devleti olma yapısı da, laik yapısı da hükümetimizin güvencesi altındadır. Anayasamızın güvencesi altındadır. Türkiye kendi laikliğini de, demokrasisini de, hukuk yapısını da koruyabilecek güçtedir. Kimsenin tavsiyesine ihtiyaç yoktur.” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder