banner181

Trakyalı işadamları yatırım araştırmaları için Bulgaristan'da

10 Mart 2012 Cumartesi 12:32
Bu haber 716 kez okundu

Tekirdağ Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD), Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) ve Trakya Genç İş Adamları Derneği (TAGİD) üyelerinden oluşan 30 kişilik heyet Bulgaristan’a iş gezisi düzenledi.        TASİAD...

Trakyalı işadamları yatırım araştırmaları için Bulgaristan'da
Tekirdağ Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD), Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) ve Trakya Genç İş Adamları Derneği (TAGİD) üyelerinden oluşan 30 kişilik heyet Bulgaristan’a iş gezisi düzenledi.

        TASİAD Genel Sekreteri Yunus Emre Pektanır, yaptığı açıklamada, Bulgaristan’ın Yambol şehrinde açılan Plovdiv Agra Tarım Fuarı'nı ziyaret ettiklerini söyledi.

        Türk iş adamlarının Yambol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Stoicho Stoichev ile bir araya geldiğini ifade eden Pektanır, Stoichev’in yapılabilecek yatırımlar ve işler hakkında Türk iş adamlarına tavsiyelerde bulunduğunu belirtti.
        
        Yambol’daki iş görüşmelerinin ardından geziye Burgas şehrinde devam ettiklerini bildiren Pektanır, Burgas’da iş forumuna katıldıklarını belirtti.

        Pektanır, Türkiye'nin Burgas Başkonsolosu Cem Ulusoy, Burgas Belediye Başkan Yardımcısı Krasimir Stayçer, Burgas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsanko İvanov, Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Burgas Bölge Koordinatörü Salih Şahin, oda başkanları ve Bulgar iş adamlarının da katıldığı toplantıda, Türk heyetinde yer alan işadamlarının bu ülkeye yapılabilecek yatırımlar hakkında bilgi aldıklarını ifade etti.

        Stayçer’in Türk iş adamların Burgas’a gelmelerinden çok memnun olduğunu bildiren Pektanır, "Burgas Belediye Başkan Yardımcısı Krasimir Stayçer bizi hoşgörü ile karşıladı. Bize, ticaret için Bulgaristan’da en iyi yere geldiğimizi ve yapacağımız yatırımlarda yardımcı olacaklarını söyledi.’’ dedi.

        Pektanır, inşaat ve inşaat malzemeleri, emlak ve tarım sektöründe gerçekleşen ikili iş görüşmelerinde bazı firmaların ön anlaşma imzaladıklarını sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder