banner181

Sigarayı adalete teslim ettiler

10 Mart 2012 Cumartesi 12:18
Bu haber 1645 kez okundu

Özel Burç Çukurova İlköğretim Okulu öğrencileri Yeşilay Haftası'nı, senaryosunu kendilerinin yazıp oynadığı skeçle kutladı. Okul önünde düzenlenen etkinlikte, öğrenciler, sigara, alkol ve uyuşturucunun zararlarını anlattı, şiirler...

Sigarayı adalete teslim ettiler
Özel Burç Çukurova İlköğretim Okulu öğrencileri Yeşilay Haftası'nı, senaryosunu kendilerinin yazıp oynadığı skeçle kutladı. Okul önünde düzenlenen etkinlikte, öğrenciler, sigara, alkol ve uyuşturucunun zararlarını anlattı, şiirler okudu.

        Daha sonra, polis kıyafeti giyen iki öğrencinin arasında sigara heykeli giyen öğrenci, 'Adliye Sarayı' tabelasının asıldığı okul kapısının önüne getirildi. İnsanların en sinsi, en acımasız düşmanı olarak yakalanarak adliyeye getirilen sigara, sloganlar atılarak protesto edildi. Sigara, polislerin arasında adliyeden çıkarken, öğrenciler polisleri alkışlar ve tezahüratlarla kutlayıp, mahkum sigarayı linç etmek istendi.

        Öğretmenlerin ‘yapmayın’ ikazlarını dinlemeyen öğrenciler, "Onu bize teslim edin, cezasını biz verelim" diye bağırdı. Polisler buna engel olurken, öğretmenler, öfkeli öğrencilerini, "Bu sinsi ve acımasız düşmanın cezasını ilahi adalet verecek, dağılın" diye uyardı.

        Okul Müdürü İlhami Kara, geleceğin teminatı öğrencileri en kaliteli eğitim öğretimle yetiştirmenin yanı sıra onları kötü alışkanlıklardan da koruma çabasında olduklarını belirterek, "Öğrencilerimizin hazırladığı senaryo ile sahnelenen bu skeç sayesinde sigara, alkol ve uyuşturucunun verdiği zararlar unutulmamak üzere hafızalara kazınsın istedik. Öğrencilerimiz, hem başarıyla sahnelediler, hem de eğlendi." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder