banner181
banner210

'sahibini Arayan Mektuplar' oyunu Polatlı’da sahnelendi

10 Mart 2012 Cumartesi 11:38
Bu haber 1799 kez okundu

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ankara’nın Polatlı ilçesinde, 'Sahibini Arayan Mektuplar' konulu tiyatro oyunu sahnelendi. Özel Samanyolu Lisesi tarafından düzenlenen, ‘Sahibini Arayan Mektuplar’...

'sahibini Arayan Mektuplar' oyunu Polatlı'da sahnelendi
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 97’inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ankara’nın Polatlı ilçesinde, 'Sahibini Arayan Mektuplar' konulu tiyatro oyunu sahnelendi.

Özel Samanyolu Lisesi tarafından düzenlenen, ‘Sahibini Arayan Mektuplar’ konulu tiyatro gösterimi izleyenlere zaman zaman duygulu anlar yaşattı. 13 Eylül Kültür Merkezi'nde sahnelenen tiyatroyu, Özel Samanyolu Lisesi Müdürü Mehmet Maya, Samanyolu İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Demirbaş, öğretmenler, veliler ve öğrenciler izledi.

Okul Müdürü Mehmet Maya, Çanakkale savaşında kahramanca mücadele eden askerlerimizin ailelerine ve sevdiklerine yazmış olduğu mektupların ne denli zor şartla altında yazıldığını bir kez gördüklerini söyledi.

Maya, dünya tarihinin seyrini değiştiren ve binlerce şehit verilerek kazanılan zaferin gelecek yüzyılları aydınlatacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ortaya çıkarması açısından ayrı bir önemi olduğunu ifade etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder