banner181
banner210

Emanet tabancayla Türkiye şampiyonu oldular

10 Mart 2012 Cumartesi 11:34
Bu haber 493 kez okundu

Aybüke Sena Yıldız (14) emanet tabancayla katıldığı bu yılki 18 Mart Zafer Kupası'nda yıldız bayanlarda Türkiye şampiyonu oldu.     Zor şartlarda hocasının tabancasıyla müsabakalara hazırlanan Yıldız, 364 puan alarak...

Emanet tabancayla Türkiye şampiyonu oldular
Aybüke Sena Yıldız (14) emanet tabancayla katıldığı bu yılki 18 Mart Zafer Kupası'nda yıldız bayanlarda Türkiye şampiyonu oldu.

    Zor şartlarda hocasının tabancasıyla müsabakalara hazırlanan Yıldız, 364 puan alarak 16 yıldır kırılamayan Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu. Aynı müsabakalarda yine emanet tabancayla yarışan Kemal İldemir'de (15) yıldız erkekler kategorisinde şampiyon oldu.

    Aybüke Sena Yıldız, geçen yıl başladığı havalı tabanca atışlarındaki başarısıyla sevince yolaçtı. Osmanlı Spor Kulübü'nün As Başkanı Murat Yılmaz, Aybüke Sena'nın bu spor dalında yetenekli olduğunu keşfetmiş. Başarı merdivenlerini hızla tırmanan Aybüke Sena Yıldız, atıcılığa başladıktan 2 ay sonra Antalya'da yapılan 2. Havalı Silahlar Federasyon Kupası'nda Türkiye şampiyonu oldu. Attığını 12'den vuran Aybüke Sena, Osmanlı Spor Kulübü adına yarıştığı 5 Mart 2012'de Antalya Kemer'de yapılan 18 Mart Zafer Kupası'nda yine yıldız bayanlar kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.

Antrenmanlarını hocasının verdiği silahla yaptığını dile getiren Aybüke Sena Yıldız, müsabakalardaki atışlarını da emanet silahla yaptığını dile getirdi. Soğuk bir ortamda antrenman yaptıklarını hatırlatan Yıldız, "Kendi silahım olmadığı için hocamdan ve arkadaşlarımdan aldığım havalı tabancayla antrenmanlarımı yapıyorum. Çalışmalarımı daha sıcak bir ortamda sürdürmek isterim." dedi.

Milli formayla olimpiyat ve dünya şampiyonu olmayı hedeflediğini dile getiren Yıldız, bir yandan spor yaparken diğer yandan da derslerini ihmal etmediğini ifade etti. Yıldız, "Spor sayesinde derslere odaklanmam kolaylaştı." diye konuştu.

Kemal İldemir de spor hocası Murat Yılmaz'ın tabancasıyla katıldığı bu yılki 18 Mart Zafer Kupası'nda yıldız erkeklerde Türkiye şampiyonu oldu.

Osmanlı Spor Kulübü adına yarışan diğer bir sporcu olan Kadir Kürşat Soylu (14), Aybüke Sena'nın sınıf arkadaşı. Aybüke Sena şampiyon olunca o da havalı tabanca atıcılığına merak salmış. O da yine hocasının tabancasıyla geçen yıl Türkiye birincisi olduğunu söyledi.

Gençlerin şampiyon olmasında büyük katkısı bulunan Osmanlı Spor Kulübü As Başkanı Murat Yılmaz, adeta bir yetenek avcısı. Evinin garajına olimpik bir atış poligonu oluşturmuş. Gençlerin spor yapması ve yeteneklerini geliştirmesi için elinden geleni yaptığını dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu:

    "Türkiye şampiyonu olan bu gençlerin kendi tabancaları olursa çok daha iyi işler başaracaklarına inanıyorum. Yetkililer destek olursa çok daha iyi bir antrenman ortamı oluşturabiliriz."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder