banner181
banner210

Lübnanlı ünlü sanatçı: Esed taraftarları beni ve ailemi tehdit ediyor

10 Mart 2012 Cumartesi 11:14
Bu haber 1132 kez okundu

Lübnan’da Esed rejimi karşıtı gösterilere katılan Lübnanlı ünlü sanatçı Fadl Şakir, Beşşar Esed taraftarlarınca tehdit edildiğini açıkladı. Lübnan’da Eş Şuheda meydanında Esed karşıtı gösterilerde boy gösteren ünlü ses sanatçısı...

Lübnanlı ünlü sanatçı: Esed taraftarları beni ve ailemi tehdit ediyor
Lübnan’da Esed rejimi karşıtı gösterilere katılan Lübnanlı ünlü sanatçı Fadl Şakir, Beşşar Esed taraftarlarınca tehdit edildiğini açıkladı.

Lübnan’da Eş Şuheda meydanında Esed karşıtı gösterilerde boy gösteren ünlü ses sanatçısı Fadl Şakir, Lübnan El Mustakbel televizyonuna önemli açıklamalarda bulundu. Şakir, “Sanatçıların siyasi görüş belirtmesi doğru mudur?” sorusuna, bir sanatçı olarak Suriye’deki krize siyasi açıdan değil insani açıdan baktığını söyledi.

Fadl Şakir, “Suriye’de yapılan katliamlar, işkenceler ve yıkımlar kabul edilemez. Bunlar benim konuşmama, sahaya inmeme ve görüşlerimi söylemeye sebep oldu.” dedi. Beşşar Esed’in çocukları öldürmeye devam etmesine, mescitleri yıkmasına ve Kur’an’ı Kerim’i yakmasına sessiz kalamayacağını ifade eden sanatçı, Esed rejimini destekleyen ses sanatçısı arkadaşlarına; ahirette Beşşar Esed’le haşr olmaları için dua ettiğini söyledi.

Lübnanlı sanatçı arkadaşlarına seslenen Fadl Şakir, herkesin görüşüne saygı duyduğunu, ancak ahirette Beşşar Esed’in ve de rejiminin yanlarında olmayacağını hatırlatmak istediğini aktardı.

Esed rejimine karşı mücadele edeceğini ve katliamı protesto için sahalara ineceğini belirten sanatçı her kim Esed’e karşı ise onunla yola çıkacağını söyledi. Şakir, kendisini ve ailesini ölümle tehdit eden kimselerden korkmadığını, arayan telefon numaraları savcılığa verdiğini ve dava açtığını sözlerine ekledi.

Öte yandan sanatçı Fadl Şakir’in birçok şarkısı Arap ülkelerinde izlenen Türk dizilerinde kullanılıyor. Şarkıları son olarak “Kayıp yıllar” adlı dizisinde kullanıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder