banner181
banner210

Almanlar Berlin Fuarı'nda Side-Manavgat destinasyonuna yoğun ilgi gösterdi

10 Mart 2012 Cumartesi 11:11
Bu haber 295 kez okundu

ITB Berlin Fuarı'nda tanıtılan Side-Manavgat destinasyonu yoğun ilgi gördü.         Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği(Side-TUDER) Başkanı Cengiz Haydar Barut, yaptığı yazılı açıklamada, Almanya'nın...

Almanlar Berlin Fuarı'nda Side-Manavgat destinasyonuna yoğun ilgi gösterdi
ITB Berlin Fuarı'nda tanıtılan Side-Manavgat destinasyonu yoğun ilgi gördü.

        Side-Manavgat Turizm İşletmecileri Derneği(Side-TUDER) Başkanı Cengiz Haydar Barut, yaptığı yazılı açıklamada, Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılan ITB Berlin Fuarı'na her yıl olduğu gibi bu senede Almanların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Yoğun ilgi nedeni ile 50 metrekarede açtıkları standın yetersiz geldiğini belirten Barut, 2013 fuarında Side-Manavgat destinasyonunu geniş bir alanda yapacaklarını ve bunun rezervasyonunu da yaptırdıklarını kaydetti. Side-Manavgat destinasyonu Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak'ında ziyaret ettiğini hatırlatan Barut, bölgeye gelen turist yoğunluğunu önemli bir bölümünü Almanlar oluşturduğu için fuara özel önem verdiklerini kaydetti. Barut, "Almanların Side-Manavgat standına yoğun ilgi göstermesi bizi çok memnun etti. Önümüzdeki yıl bölge destinasyonunu daha geniş alanda tanıtacağız. Bunun da rezervasyonunu bir yıl önceden yaptırdık." dedi.

        2011 yılında Side-Manavgat bölgesine gelen 4 milyon turistin yüzde 56'nı Almanlar, yüzde 21'ini Ruslar, yüzde 10'unu İngilizler, yüzde 7,2'sini Hollandalılar, yüzde 3,2'sini Belçikalılar ve yüzde 2,7'sini ise diğer milletler oluşturdu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder