banner181

Putin, biatlonla atış yaptı; 5’te 3 vurdu

10 Mart 2012 Cumartesi 09:53
Bu haber 348 kez okundu

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, 4 Mart’ta yapılan seçimlerde devlet başkanı seçilmesinin ardından ülkenin tatil şehri Soçi’de stres atıyor. Önceki gün Devlet Başkanı Dmitri Medvedev’le kayak yapan ve eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi...

Putin, biatlonla atış yaptı; 5'te 3 vurdu
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, 4 Mart’ta yapılan seçimlerde devlet başkanı seçilmesinin ardından ülkenin tatil şehri Soçi’de stres atıyor.

Önceki gün Devlet Başkanı Dmitri Medvedev’le kayak yapan ve eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile akşam yemeği yiyen Putin, bugün de engelli ve diğer sporcuların çalışmalarını yakından izledi.

Rusya Soçi’de yapılan Dünya Biatlon Şampiyonası’nda madalya kazanamasa da, Putin’in biatlonla atış yapması kış spor dalının tüm dünya gündeminde yer almasını sağladı.
Yere yatarak biatlon tüfeği ile atış yapan Putin, 5 atıştan 3’ünde hedefi vurdu. Biatlon kayak ve atış sporunun birlikte yapıldığı bir spor dalı. Ancak Putin kayak kısmını geçerek doğrudan atış yaptı.
2014 Soçi Kış Olimpiyatları ve Paralympics’e hazırlanan sporcularla sohbet eden Rusya Başbakanı, sık sık hatıra fotoğrafı çektirdi.
Gözleri görmeyen sporcular için özel üretilmiş biatlon atışında ise Putin 5’te 4 yaparak daha başarılı bir skor elde etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder