banner181

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, muhtarları dinledi

09 Mart 2012 Cuma 17:13
Bu haber 458 kez okundu

Samsun merkeze bağlı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Fen işleri alanında belediye tarihinde yapılmayan hizmeti gerçekleştirmeye başladıklarını bu yılın hizmette 'altın yıl' olacağını söyledi. Her ay düzenlenen muhtarlar...

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, muhtarları dinledi
Samsun merkeze bağlı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Fen işleri alanında belediye tarihinde yapılmayan hizmeti gerçekleştirmeye başladıklarını bu yılın hizmette 'altın yıl' olacağını söyledi.

Her ay düzenlenen muhtarlar toplantısında ilçedeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Acem Tekkesi’nde gerçekleşen kahvaltılı toplantıda mahallelerin sorunları masaya yatırıldı. Fen İşleri Müdürlüğünün faaliyetlerinin slayt gösterim ile anlatıldığı toplantıda mahallelerin belli başlı sorunlarının belirlenmesi noktasında, muhtarlara ortak hareket etme önerisinde bulunan Demirtaş, onarılan, yenilenen ve ihalesi yapılacak sokakların istatiksel bilgilerini katılımcılarla paylaştı.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK ÇALIŞMA

Mahalle muhtarları ile sürekli iletişim halinde olduklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş, 2011 yılında 40 bin ton asfalt çalışması yaptıklarını, 2012'de ise ilçede belirledikleri cadde ve sokaklara 60 bin metrekare parke taşı yapacaklarını söyledi. Demirtaş, "2012 yılında 120 sokağa girerek, sokakların ihtiyacını karşıladık. Beraberinde 89 sokağımızın ihalesi devam ediyor. Toplamda 100 bin ton asfalt dökeceğiz. İlçenin bütün mahallelerine, her mahalleden en az 10 sokak olmak kaydıyla kaldırım asfalt ve isteğe göre çeşitli çalışmalar yapacağız. Bu yıl bizim hizmet anlamında 'Altın Yılımız’ olacak. Sokak ihalelerinin ardından Türkiye’ye örnek niteliği taşıyacak geniş kapsamlı bir çalışma uygulayacağız. " diye konuştu.

"MAKİNE PARKIMIZI GÜÇLENDİRDİK"

İlkadım ilçesine daha etkin hizmet edebilmek adına araç alımı yaparak makine parkını güçlendirdiklerini kaydeden Başkan Necattin Demirtaş, "Fen İşlerine 37 milyon lira bütçe ayırdık. Bu oldukça ciddi bir rakam sayılır. Sokaklarımızın ihalesini gerçekleştiriyoruz. Halkımızın yoğun olarak kullandığı sokakları en ince ayrıntısında kadar yenileyeceğiz. Muhtarlarımızın da belirlediği sokakların sorunlarını hep birlikte ele alarak çözüme kavuşturacağız." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder