banner181

“Eğitimciler, milli manevi değerleri de öğrencilere aktarmalı”

09 Mart 2012 Cuma 17:02
Bu haber 525 kez okundu

Gaziantep’te İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 4 gün boyunca sürecek olan ‘Değerler Eğitimi Çalıştayı’ başladı. Eğitim camiasından büyük katılımın olduğu çalıştayın açılışında, eğitimcilerden, öğrencilere...

'Eğitimciler, milli manevi değerleri de öğrencilere aktarmalı”
Gaziantep’te İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve 4 gün boyunca sürecek olan ‘Değerler Eğitimi Çalıştayı’ başladı. Eğitim camiasından büyük katılımın olduğu çalıştayın açılışında, eğitimcilerden, öğrencilere derslerin yanı sıra birtakım değerlerin de öğretilip kazandırılması yönünde gayret göstermeleri istendi.

Şehitkâmil Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen çalıştay, Türk sanat müziği dinletisi ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye gelen Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, okullardan en önemli beklentilerden birisinin de çocuklara milli, manevi ve evrensel değerlerin aktarılması olduğunu belirtti.
        
        Öğrencilerin, vatanını, milletini, insanları seven, evrensel değerlere sahip bireyler olarak yetiştirilmesi gerektiğinin altını çizen Serin, “Zaten milli eğitim temel kavramı da bunu bizden ısrarla istiyor. Bugün toplumsal bir sıkıntıyla karşı karşıyayız. Gerçekten milli ve manevi değerlerimiz karşısında, bu değerlerin öğrencilerimize benimsetilmesi noktasında birtakım sıkıntılar yaşıyoruz. Sosyal hayatın, medyanın bir kısmı bu manada olumsuz birtakım örneklerle yaklaşımlarla öğrencilerimizi dolayısıyla toplumumuzu etkileme arayışı içerisinde. Buna bir cevap olarak bizim bir faaliyet içinde olmamız gerekiyor. Ümit ediyoruz ki bu çalıştaydan sonra bu konuda ilimizdeki algı yükselecektir. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize bir şeyler öğretmenin yanında birtakım değerleri kazandırmanın da görevlerimiz arasında olduğunu bir kez daha yaklaşımlarıyla ifade edeceklerdir.” değerlendirmesinde bulundu.

        Düzce Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Abdurrahman Kılıç da Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalıştayı yapma isteğiyle büyük bir başarıya imza attığını kaydetti.

        Gaziantep Vali Vekili Mevlüt Kurban ise eğitim konusunun akademik ihtisas isteyen, üzerinde konuşulması kolay olmayan bir sorun olduğuna işaret etti. AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu da insan hayatını kolaylaştırmak için ortaya çıkan teknolojik yenilik ve gelişmelerin olumlu katkı yaptığını ancak, insan topluluklarını toplum haline getiren manevi ve kültürel değerlerin de var olduğunu ifade etti. Açılış konuşmalarının ardından panele geçildi.

        Çeşitli bildirilerin sunulacağı 4 gün sürecek çalıştaya, Milli Eğitim Bakanlığı, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Zirve Üniversitesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep Sanayi Odası destek veriyor.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder