banner181

Brezilya-2014 Asya üst tur kuraları Malezya'da çekildi

09 Mart 2012 Cuma 10:59
Bu haber 475 kez okundu

Brezilya-2014 Dünya Futbol Şampiyonası Asya Kıtası üst tur grup kuraları çekildi. Kura çekimine 29 Şubat’ta oynanan grup son tur maçları sonrasında bir üst tura kalmayı garantileyen 10 ülke iştirak etti. Kura çekimi töreninde Irak Futbol...

Brezilya-2014 Asya üst tur kuraları Malezya'da çekildi
Brezilya-2014 Dünya Futbol Şampiyonası Asya Kıtası üst tur grup kuraları çekildi. Kura çekimine 29 Şubat’ta oynanan grup son tur maçları sonrasında bir üst tura kalmayı garantileyen 10 ülke iştirak etti. Kura çekimi töreninde Irak Futbol Milli Takımı’nın Brezilyalı çalıştırıcısı Arthur Zico da hazır bulundu
Üst tura kalan 10 takım ikişer takımlı beş torbaya bölündü. Kura çekiminde İran, Güney Kore, Katar, Özbekistan ve Lübnan A grubunda yer aldı. B Grubunda ise Avustralya, Umman, Ürdün, Irak ve Japonya yer aldı.
Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da yapılan kura çekimi sonrasında iki ayrı gruba ayrılan ülkelerin, Brezilya 2014 yolundaki bir üst turdaki mücadeleleri Haziran-2012, Haziran-2013 tarihleri arasında yapılacak. A Grubu’nda yer alan Özbekistan, ilk maçını 3 Haziran’da İran’la Taşkent’te yapacak.
Bu etapta en iyi dört takım, direk Brezilya 2014 vizesi alacak. Asya'dan gidecek beşinci takım ise bu iki grupta üçüncü olan iki takım arasında yapılacak maçlar sonunda belli olacak. Galip gelen takım Asya'yı temsilen Okyanus bölgesi temsilcisiyle karşılaşacak. Galip gelen ekip Brezilya 2014 vizesi alacak bir diğer ülke olacak.
A Grubu:
İran
Katar
Lübnan
Özbekistan
Güney Kore

B Grubu:
Avustralya
Japonya
Umman
Ürdün
Irak


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder