banner181

Diyanet İşleri Başkanı Görmez: Kadınlara ancak kerim insanlar saygı gösterir

09 Mart 2012 Cuma 10:44
Bu haber 1022 kez okundu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Kadınlara ancak kerim insanlar ikramda bulunur, saygı gösterirler. Kadınları ancak düşük insanlar küçük görürler.” dedi. Diyanet İşleri Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü...

Diyanet İşleri Başkanı Görmez: Kadınlara ancak kerim insanlar saygı gösterir
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Kadınlara ancak kerim insanlar ikramda bulunur, saygı gösterirler. Kadınları ancak düşük insanlar küçük görürler.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Van ve Erciş depreminde zarar gören kadınlar için yemek verdi. Ankara’da, Karayolları, Devlet Demir Yolları ve Gençlik ve Spor Bakanlığının misafirhanelerinde kalan depremzede kadınlar için Başkanlık merkez binada verilen yemeğe katılan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, hayatın bir imtihan olduğunu belirterek, deprem gibi felaketlerin ise imtihan içinde imtihan olduğunu söyledi. Depremzede kadınlara, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne varlığınızla anlam kattınız” diye seslenen Diyanet İşleri Başkanı Görmez, yaşanan deprem felaketinin çok zorlu bir imtihan olduğunu belirterek, bu tür felaketlerin en büyük ilacının sabır olduğunu kaydetti. Önemli olanın yüreklerde, gönül dünyalarında ve inanç dünyalarında bir depremin meydana gelmemesi olduğunu söyleyen Başkan Görmez, “Depremleri yorumlarken iki şeyi göz ardı etmeyelim. Birincisi, yaratıcıyı yok saymayalım. İkincisi ise insanların ihmallerini, kusurlarını yok saymayalım. Van ve Erciş depremi, bizim birbirimize kardeş olduğumuzu ortaya çıkardı. Tüm Türkiye’de hatta Avrupa’da yaşayan millet varlığımız bu depremde tek yürek olarak kardeşliği pekiştirdi.” dedi. Depremde zarar görenlerin en kısa zamanda evlerine, eşlerine dönmeleri duasında bulunan Görmez, “Kadınlara ancak kerim insanlar ikramda bulunur, saygı gösterirler. Kadınları ancak düşük insanlar küçük görürler.” diye konuştu.

Van ve Erciş depreminde zarar gören kadınlara yönelik düzenlenen yemeğe Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in yanı sıra Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Yaşar Yiğit, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Kemal Uludağ, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı ve daire başkanları da katıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder