banner181

Toptancı: HDK ile Türkiye'de Arap Baharı gibi kaotik ortam isteniyor (Özel)

09 Mart 2012 Cuma 10:29
Bu haber 899 kez okundu

Diyarbakır eski Sur Belediye Başkanı Cemal Toptancı, terör örgütü KCK’nın deşifresinin ardından kurulan Halkların Demokratik Kongresi (HDK)’ni Ergenekon’un sivilleşmiş hali olarak yorumladı. Toptancı, “Halkların Demokratik Kongresi...

Toptancı: HDK ile Türkiye'de Arap Baharı gibi kaotik ortam isteniyor (Özel)
Diyarbakır eski Sur Belediye Başkanı Cemal Toptancı, terör örgütü KCK’nın deşifresinin ardından kurulan Halkların Demokratik Kongresi (HDK)’ni Ergenekon’un sivilleşmiş hali olarak yorumladı. Toptancı, “Halkların Demokratik Kongresi fantezisi, Arap Baharı sendromuyla yaşadığımız gelişmeleri, orta vadede Türkiye’de de hayata sokabilir miyiz senaryosuyla yüklüdür. Ortalığı yakıp yıkmak, etrafı şehir merkezlerinde kan gölüne çevirmek hayaliyle doludur.” dedi.

        Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun akil adamlarından Cemal Toptancı, KCK’daki MİT’çilerin ortaya çıkmasının ardından HDK adıyla yeni bir oluşuma gidildiğini söyledi. Cihan Haber Ajansı(Cihan)'a konuşan Toptancı, günümüz dünyasında uluslararası entelijansiyanın terör örgütleri olarak kabul ettiği tüm yapılanmalar içinde öne çıkan örgütler bulunduğunu söyledi. Hristiyan Amerikalı bir örgüt olan 'Tanrı’nın Ordusu', Afganistan ve Pakistan’daki 'El Kaide', Yahudi 'Kahane Chai İsrail’in Avrupa Birliği ve ABD tarafından terörist ilan edildiğini dile getiren Toptancı, ayrıca İrlanda Ulusal Kurtuluş Ordusu, Endonezya’da Barisan Merah Putih, 1940-1948 yılları arasında Lehi, Arap, Ebu Nidal, Tamil Milliyetçileri, İspanya ve Kuzey Fransa’da ETA’yı sıraladı. Toptancı, “Dikkat edilirse isimlerini sıraladığım bu örnek örgütlerin hiçbirinde Ulusalcı Kürt yapılanması olan PKK’ye benzerlik bulamazsınız. Bu denli dallı budaklı ve de sürekli birbirlerinin kanıyla beslenmiş bir örgüt yapılanmasına tanık olamazsınız.” ifadesinikullandı.

"PKK’NIN DALLI BUDAKLI VE KANLI KOLLARI VAR"

        PKK’nın dallı budaklı bir örgüt olduğunu ve ortaya çıkan isimlerin faaliyetlerini anlatan Toptancı, silahlı dağ ve kırsal güçlerinin, Halk Savunma Güçleri (HPG), Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) olarak tanımladı. PKK’nın şehir merkezlerindeki yapılanmasının DTK, KCK, HDK ile sürdürüldüğünün altını çizen Toptancı, bütün bu yapılanmalara sunulan devlet desteğini de Abdullah Öcalan’ın ifadeleriyle ortaya koydu. Öcalan’ın MED TV'ye telefonla katıldığı mülakatında 'Devlet bize üç yıl boyunca silah, para ve korumalarımızı dahi verdi, bizden ne istedilerse hepsini harfiyen yaptık.' dediğini hatırlatan Toptancı, sözlerine şöyle devam etti: “PKK, derin devletin yani Ergenekon’un devlet hazinesinden tahsis ettiği bir sermaye ile kurulmuş bir şirket. Gelişen süreçte döktüğü ve döktürdüğü kandan rant elde eden ve tabiri caizse rantablitesi arttığı için, hisse senetlerinin çoğunluğunu elde eden yabancı emperyal tacirlerin artık söz sahibi olduğu ve hisse üstünlüğünü elinde bulundurdukları bir şirket.”

        PKK şirketinin yerli sermayedarları olarak Kemalist Ulusalcıların vesayetinin devam ettiğini kaydeden Toptancı, “Örgütsel yapılanmanın bu denli statükocu olması bir tarafa, hala yeni yeni örgütlerle sahneye çıkmasının tüm nedeni ileriye dönük ve kaotik ortamdan nemalanmayı devam ettirmek. İşte bu nedenledir ki, Türkiyeli Kürtler günümüzde kandırılmış bir azınlık dışında, çoğunlukla Kürt Ulusalcılarına itibar etmemektedirler.” değerlendirmesi yaptı.

"TÜRKİYE'DE 'ARAP BAHARI' GİBİ KAOTİK ORTAM OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR"

        Halkların Demokratik Kongresi fantezisinin, Arap Baharı sendromuyla yaşanan gelişmeleri, orta vadede Türkiye’de de hayata sokmaya çalışanların eseri olduğunu kaydeden Toptancı, “Ortalığı yakıp yıkmak, etrafı şehir merkezlerinde kan gölüne çevirmek hayaliyle doludurlar. Ancak şu kesin olarak bilinmelidir ki, KCK yerine ikame edilecek bu yapı ölü doğmuş bebek misali olmaktan öteye geçemez. Zira Kürt halkı Abdurrahman Paşa Köprüsü'nde, Şeyh Said’i hain bir pusuyla ele veren, MLKP, DHKP-C ve Devrimci Karargâhçıların dedeleri olan; Binbaşı Kasım’ları daha unutmadığı gibi, HDK aktörlerini de deşifre edecek güçte ve dirayettedir.” şeklinde sözlerini tamamladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder