banner181
banner210

Beypazarı Samanyolu dünya 3.'sü oldu

09 Mart 2012 Cuma 10:08
Bu haber 1962 kez okundu

Tanzanya'da 18 ülkenin başvurduğu 'Uluslararası Infomatrixafrica 2012 Bilgisayar Olimpiyatı'nda, Özel Beypazarı Samanyolu İÖO bronz madalya kazanarak dünya 3.'sü oldu.        Özel Beypazarı Samanyolu...

Beypazarı Samanyolu dünya 3.'sü oldu
Tanzanya'da 18 ülkenin başvurduğu 'Uluslararası Infomatrixafrica 2012 Bilgisayar Olimpiyatı'nda, Özel Beypazarı Samanyolu İÖO bronz madalya kazanarak dünya 3.'sü oldu.

        Özel Beypazarı Samanyolu İÖO, Tanzanya Feza Türk Koleji, Tanzanya Milli Eğitim Bakanlığı, Tanzanya Teknoloji Enstitüsü ve Darüsselam Üniversite'sinin desteği ile düzenlediği Uluslarasarası Afrika Infomatrix 2012 Bilgisayar Olimpiyatı'nda 'Hoşgörü ve Diyalog Zamanı' konulu projesiyle kısa film kategorisinde dünya 3.'sü oldu.

        Tanzanya Darüsselam'da düzenlenen törene, Tanzanya Milli Eğitim Bakanı ile birlikte Türkiye Tanzanya Büyükelçisi, öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı. 18 ülkenin başvurduğu Uluslararası Infomatrix 2012 Bilgisayar Olimpiyatları'nda dünya 3.'sü olmalarının mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını söyleyen Özel Beypazarı Samanyolu İÖO Müdürü Sabri Aktaş, “Dünya barışına bir katkıda bulunabildiysek ne mutlu bize.“ dedi.

        Yarışmada üçüncü olan projeyi hazırlayan Tilbe Ayan, projeyi hazırlarken dünya barışına katkıda bulunmayı amaçladığını ifade etti. Ayan, projesinde, diyalog ve hoşgörüden bahsettiğini belirtti. Tilbe Ayan, diyalog ve hoşgörü olmadığında ciddi problemler olduğunu dikkate çekerek, dünya barışında çözümün 'Diyalog ve Hoşgörü' olduğunun altını çizdi.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder