banner181
banner210

ELVANDER'den kadın hastalara ziyaret

08 Mart 2012 Perşembe 14:17
Bu haber 815 kez okundu

Bayburt Elvan Kadınlar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ELVANDER) yönetim kurulu üyeleri, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' münasebetiyle Bayburt Devlet Hastanesi'nde yatan bayan hastaları ziyaret edip, karanfil dağıttı. Dernek...

ELVANDER'den kadın hastalara ziyaret
Bayburt Elvan Kadınlar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ELVANDER) yönetim kurulu üyeleri, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' münasebetiyle Bayburt Devlet Hastanesi'nde yatan bayan hastaları ziyaret edip, karanfil dağıttı.

Dernek yöneticisi Filiz Kobal, hastane Başhekimi Op. Dr Mehmet Tiryaki'yi makamında ziyaret edip çalışmaları hakkında bilgi verdi. Üyelerin, sosyal, kültürel, ekonomik, eğitim ve diğer alanlardaki ihtiyaçlarını giderme amacıyla faaliyette bulunduklarını belirten Kobal, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Bayburt Devlet Hastanesinde servislerde yatan bayan hastaları ve servis görevlilerini ziyaret ederek bugün yanlarında bulunmak istedik." dedi.

        Konu ile alakalı ziyaret edilen Göğüs Hastalıkları uzmanı Dr. Şule Kaya ise anlamlı bir günde hatırlanmaktan çok mutlu olduklarını söyledi. Böyle bir günde ELVANDER üyelerinin hastalar başta olmak üzere hastane personeline yönelik ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirten Kaya, "Dernek üyelerine teşekkür ediyoruz. Hiçbir canlının şiddete maruz kalmaması özellikle yaradılış gereği çok nazik yaratılan kadına karşı şiddetin ülkemizde ve bütün dünyada son bulmasını temenni ediyoruz." açıklamasında bulundu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder