banner181

Özel Şehzade Mehmet İlköğretim'deki deprem tatbikatı gerçeği aratmadı

08 Mart 2012 Perşembe 14:12
Bu haber 648 kez okundu

Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu’nda düzenlenen deprem tatbikatı gerçeği aratmadı. 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyal düzenlenen tatbikata Manisa İtfaiye Müdürlüğü,...

Özel Şehzade Mehmet İlköğretim'deki deprem tatbikatı gerçeği aratmadı
Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu’nda düzenlenen deprem tatbikatı gerçeği aratmadı. 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyal düzenlenen tatbikata Manisa İtfaiye Müdürlüğü, 112 Acil Sağlık ekipleri ve öğrenciler katıldı.

Siren çalmasıyla birlikte öğrenciler, öğretmenlerinin kontrolünde hızlı bir şekilde okulun bahçesine çıktı. Yaralı olarak mahsur kalan öğrenciler, arkadaşları tarafından omuzlarda, sırtta ve sandalyelerde temsili olarak dışarıya çıkarıldı. Bunlara 112 ekipleri müdahale etti. Çatıda mahsur kalan yaralılar ise halatlara bağlanan sedyeyle indirildi. Ayrıca itfaiye ekiplerinin yaktığı ateş, yangın söndürme tüpüyle öğrenciler tarafından söndürüldü.

AFAD Şube Müdürü Cemalettin Altay, talep edilmesi durumunda bütün okullarda tatbikat yaptıklarını söyledi. Bu tatbikatları öğretmenlerin bilinçlenmesi, öğrencilerin de depreme duyarlı hale gelmesi ve muhtemel bir depremde telaşa kapılmaları için düzenlediklerini belirten Altay, “Amacımız, öğretmenleri ve öğrencileri bu konuda eğitmek. Tatbikatlar sayesinde öğrenciler, bir depremde ne yapmaları gerektiğini öğreniyor. Ayrıca deprem konusunda eğitim de veriyoruz. Talep eden her okulda bu tatbikatları yapamaya devam edeceğiz.” dedi. Özel Şehzade Mehmet İlköğretim Okulu Müdürü Muzaffer Yılmaz da öğretmen ve öğrencileri bilinçlendirme ve bilgilendirme adına çok faydalı bir tatbikat yapıldığını söyledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder