banner181
banner210

Diyanet’in ücretsiz 'Alo 190 Dini Danışma' hattı hizmete girdi

08 Mart 2012 Perşembe 13:48
Bu haber 442 kez okundu

Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek amacıyla ‘Dini Danışma Hattı’nı yeniledi. 'Alo 190 Dini Danışma' olarak yeniden düzenlenen telefona yurt içinden ve cep telefonlarından ücretsiz...

Diyanet'in ücretsiz 'Alo 190 Dini Danışma' hattı hizmete girdi
Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek amacıyla ‘Dini Danışma Hattı’nı yeniledi. 'Alo 190 Dini Danışma' olarak yeniden düzenlenen telefona yurt içinden ve cep telefonlarından ücretsiz olarak ulaşılabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan verilen bilgiye göre, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini soruları cevaplandırmak üzere kurduğu 444 1 789 numaralı fetva hattında değişikliğe gidildi. Bu bağlamda, vatandaşlardan gelen yoğun talebe daha hızlı cevap verebilmek amacıyla 'Dini Danışma Hattı'nı yenilendi. Yurt içi ve yurt dışından ücretsiz olarak daha geniş toplum kesimlerine ulaşabilmek amacıyla oluşturulan Dini Danışma Hattı’nın yeni numarası '190' olarak belirlendi. Sabit ve cep telefonlarından 190 numarasını çevirerek, bulundukları şehrin il müftülüğüne bağlanacak vatandaşlar, müftülüklerde bulunan 'Dini Soruları Cevaplandırma Komisyonu' üyelerine sorularını yöneltebilecek.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder