banner181

Maltepe en fazla kitap okuyan öğrencilerini ödüllendirdi

08 Mart 2012 Perşembe 13:41
Bu haber 392 kez okundu

Kırıkkale Maltepe Dershanesi Anafen Şubesi, SBS'ye hazırlanan öğrencilere hazırlık süreçlerinde yardımcı olmak amacıyla motivasyon semineri düzenledi. Seminerde en fazla kitap okuyan ve geçtiğimiz sene başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi....

Maltepe en fazla kitap okuyan öğrencilerini ödüllendirdi
Kırıkkale Maltepe Dershanesi Anafen Şubesi, SBS'ye hazırlanan öğrencilere hazırlık süreçlerinde yardımcı olmak amacıyla motivasyon semineri düzenledi. Seminerde en fazla kitap okuyan ve geçtiğimiz sene başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.

        Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa öğrencilerin aileleri de katıldı. Programda öğrencilere zararlı alışkanlıkların yol açtığı tahribatlar video eşliğinde anlatıldı. Maltepe Dershanesi Anafen Şubesi Müdürü Asım Bingöl, farklarının bu işi para için değil, yüreklerinde bir sevda için yapmaları olduğunu söyledi. Yapılan çalışmalardan verim aldıklarını ifade eden Bingöl, “Biz bu işi ne bir mesleği yerine getirmek için ne de gelir elde etmek için yapıyoruz. Biz bu işi bir sevda olarak yürütüyoruz. Niyetimiz halis olunca iyi sonuçlar elde ediyoruz.” dedi. Misyonlarının vatana, millete faydalı bireyler yetiştirmek olduğunu kaydeden Bingöl, Maltepe Dershanesi öğrencilerini derslerinde başarılı öğrenciler olarak yetiştirmenin yanı sıra kişisel özellikler ve topluma yararlılık açısından da örnek bireyler olarak yetiştirme gayesinde olduklarını ifade etti. Bingöl, büyük başarılara imza atarak kendilerini ispatlayan öğrencilerine teşekkür ederek Maltepe Dershanesi’nin bütün öğrencilerinin başarılı olduğunu söyledi.

    Başarıların artarak devam edeceğini açıklayan Maltepe Dershaneleri Müdürü Bayram Günsili de bu sene gerçekleşecek sınavlar için öğrencilerin çalışmalarını birebir takip ettiğini belirtti. Öğrencilerin sınava hazırlık süreçlerinde karşılaştığı engeller ve motivasyonlarını sağlama teknikleri hakkında bir sunum gerçekleştiren Anafen Şubesi Öğretmeni Alparslan Mayda öğrencilerin sınav maratonunda 3 engelden sakınmalarını istedi. Mayda, bu engellerin kötü arkadaşlar, kötü alışkanlıklar, internet, telefon gibi cihazlar olduğunu açıkladı. Mayda, öğrencilerin başarmak istediklerini kendi yüreklerinde hissetmelerinin başarıyı getireceğinin altını çizdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder