banner181
banner210

İşbir'den sertliği ayarlanabilir akıllı yatak

08 Mart 2012 Perşembe 13:23
Bu haber 881 kez okundu

İşbir Yatak, sertliği ayarlanabilir yatak üretti. Şirketin, 'ViscoAir Sertliği Ayarlanabilir Viskoelastik Akıllı Yatak’ları sayesinde baş, gövde ve bacak bölgelerinde ayrı ayrı sertlik ve yumuşaklık seviyesini ayarlamam mümkün. Eşler,...

İşbir'den sertliği ayarlanabilir akıllı yatak
İşbir Yatak, sertliği ayarlanabilir yatak üretti. Şirketin, 'ViscoAir Sertliği Ayarlanabilir Viskoelastik Akıllı Yatak’ları sayesinde baş, gövde ve bacak bölgelerinde ayrı ayrı sertlik ve yumuşaklık seviyesini ayarlamam mümkün. Eşler, iki ayrı kumandayla kendi tercihlerine göre yattıkları tarafın sertlik derecesini ayarlayabiliyor.

        Şirket yetkililerinin verdiği bilgiye göre ViscoAir'ın üst yüzeyinde etkiye en az tepki veren, basınç indirgeyici viskoelastik malzeme kullanılıyor. Açık hücre teknolojisiyle üretilen viskoelastik malzeme, ısıya ve basınca duyarlı olarak hareketleniyor ve hareketlenme, yatağın vücudun şekline ve yapısına göre ergonomik hale gelmesine kadar sürüyor. Viskoelastik malzemeden üretilen ViscoAir, bu özelliği dolayısıyla 'akıllı yatak' olarak adlandırılıyor.

        İşbir'in ayrıca A, C ve E vitaminlerini yatak kumaşına uygulayarak geliştirdiği Vitamin ACE kumaşlı ViscoAir modeli de satışa sunuluyor. Şirket yetkilileri, mikrokapsüllerin içerisine yerleştirilmiş vitamin molekülleri ve kapsüllerin uyku sırasında, sürtünmeyle kırılarak patladığını ve böylece A, C ve E vitaminlerinin hem cildin gençleşmesine hem de vücudun bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olduklarını kaydediyor. Vitamin ACE kumaşlı Viscostar yataklarının Uluslararası Akredite Sertifikasyonu'na sahip Hohenstein Laboratuvarları'nda test edilip onaylandığını da belirtiyorlar.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder