banner181

Muğla Piri Reis İlköğretim Okulu'nda yangın tatbikatı yapıldı

08 Mart 2012 Perşembe 12:57
Bu haber 577 kez okundu

Muğla'daki Özel Piri Reis İlköğretim Okulu’nda yangın tatbikatı düzenlendi. Yangın alarmıyla başlayan tatbikatta öğrenciler, en üst kattan itibaren belirlenen sürede binayı boşalttı. İtfaiye Çavuşu Münir İnan, 112 Acil Yardımlaşma...

Muğla Piri Reis İlköğretim Okulu'nda yangın tatbikatı yapıldı
Muğla'daki Özel Piri Reis İlköğretim Okulu’nda yangın tatbikatı düzenlendi. Yangın alarmıyla başlayan tatbikatta öğrenciler, en üst kattan itibaren belirlenen sürede binayı boşalttı. İtfaiye Çavuşu Münir İnan, 112 Acil Yardımlaşma Başkanı Ali Burak Mülayim, hemşire ve tam donanımlı cankurtaranlar tatbikatta hazır bulundu. Temsili olarak deprem ve yangın esnasında binada mahsur kalan öğrenciler, itfaiye aracıyla kurtarıldı. Yaralı öğrenciler de sedyeyle binadan çıkarılıp cankurtaranla hastaneye götürüldü. Okul bahçesinde ise itfaiye ekipleri, temsili olarak yakılan ateşi söndürdü. Bu sırada yangın söndürme tüpünün kullanımını öğrencilere uygulamalı olarak gösterdiler. Ayrıca afetten sonra alınabilecek tedbirler ve koruma yöntemleri de anlatıldı.

Tatbikattan sonra açıklamalarda bulunan Piri Reis Koleji Müdür Yardımcısı Mehmet Koç, "Muğla, birinci derecede deprem riski taşıyan yerleşim yerlerindendir. İnsanlarımızın mutlaka bu afetlere karşı iyi hazırlanması ve yetiştirilmesi gerekmektedir. Biz de öğrenci, öğretmen ve personelimize, deprem ve yangınların zararlarından korumak için uzmanlardan eğitim aldırdık ve bu tatbikatı düzenledik. Destek veren Muğla Belediye İtfaiye Müdürlüğü'ne ve Muğla Devlet Hastanesi'ne teşekkür ederiz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder