banner181

CHP'li kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 3 bin karanfil dağıttı

08 Mart 2012 Perşembe 12:57
Bu haber 316 kez okundu

Manavgat'ta CHP'li kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde 3 bin karanfil dağıttı. CHP İlçe Başkanlığı'nın Manavgat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınları Günü etkiliğine Antalya İl...

CHP'li kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde 3 bin karanfil dağıttı
Manavgat'ta CHP'li kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde 3 bin karanfil dağıttı. CHP İlçe Başkanlığı'nın Manavgat Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınları Günü etkiliğine Antalya İl Başkanı Özer Ülgen, CHP İlçe Başkanı Abbas Tarakçı, CHP Antalya İl Genel Meclisi üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Emine Şahin ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in eşi Hatice Sözen de katıldı. CHP'li kadınlar ilçeye tatile gelen turistlere de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği ile ilgili Almanca ve İngilizce bilgilendirme yaparak karanfil verdi.

    CHP Manavgat Kadın Kolları Başkanı Emine Şahin, Atatürk'ün ileri görüşü sayesinde kadınların çoğu ülkeden önce seçme ve seçilme hakkı elde ettiğini söyledi. Türkiye'de her 3 kadından birinin mutlaka tanıdığı birinin dayağı, tecavüzü veya tacizine maruz kaldığını iddia eden Şahin, "Mutlaka örgütlenmeli, toplumsal yaşamın her alanında yaşadığımız eşitsizliğin kaynağını sorgulamalı ve kaderimizi ellerimize almalıyız." dedi.


Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder