banner181

İZBAN 50 milyonuncu yolcusuna bir yıllık ücretsiz ulaşım ödülü verdi

08 Mart 2012 Perşembe 12:54
Bu haber 594 kez okundu

İzmir'de Aliağa-Cumaovası hattında 30 Ağustos 2010 tarihinden bu yana banliyö işletmeciliği yapan İZBAN'ın 50 milyonuncu yolcusu Nur Yıldırım oldu. Haftada yaklaşık 100 bin kişiye hizmet veren en yoğun istasyon Şirinyer'den saat 11.04'te...

İZBAN 50 milyonuncu yolcusuna bir yıllık ücretsiz ulaşım ödülü verdi
İzmir'de Aliağa-Cumaovası hattında 30 Ağustos 2010 tarihinden bu yana banliyö işletmeciliği yapan İZBAN'ın 50 milyonuncu yolcusu Nur Yıldırım oldu. Haftada yaklaşık 100 bin kişiye hizmet veren en yoğun istasyon Şirinyer'den saat 11.04'te turnike geçişi yapan Yıldırım, sürpriz karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisi olan Yıldırım, 50 milyonuncu İZBAN yolcusu olarak turnikeden geçtiği sırada Şirinyer İstayonu'nda sirenler çalarken aynı anda konfetiler patladı. Nur Yıldırım'ı çiçeklerle karşılayan İZBAN Genel Müdürü Selçuk Sert ve Genel Müdür Yardımcısı Sönmez Alev, "50 milyonuncu yolcu oldunuz." müjdesini verdi. Yıldırım, 50 milyonuncu yolcu olarak İZBAN'la bir yıllık ücretsiz seyahat ödülü kazandı. Hayatında ilk defa ödül kazandığını ve şaşkınlıkla mutluluğu aynı anda yaşadığını belirten Yıldırım, "Benim için büyük sürpriz oldu. Üniversitesi öğrencisi olduğum için İZBAN'ı her gün en az iki kez kullanıyorum. Son derece memnunum, İzmir'de toplu ulaşımı önemli ölçüde rahatlattığını düşünüyorum." dedi.

İZBAN Genel Müdürü Sert ise ilk yolcularının Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman olduğunu hatırlatarak, "50 milyonuncu yolcumuz ise üniversitesi öğrencisi Nur Yıldırım. 18 ay gibi kısa bir sürede 50 milyon İzmirliye hizmet vermek çok güzel bir duygu. İşletmeciliğe başladığımız zaman günde 12 bin yolcu taşıyorduk, bugün 150 bin yolcuya ulaştık. İZBAN ailesi, her geçen gün katlanarak büyüyor. İzmir halkına, gösterdiği ilgi için teşekkür ederim." şeklinde konuştu. Genel Müdür Yardımcısı Alev de gelinen noktanın mutluluk verici olduğunu belirterek, "50 milyon rakamı, 18 aylık süreçte İzmir'i 12 kez taşıdığımızı gösteriyor. Bugün günde 150 bin yolcuya hizmet veriyoruz, nihai hedefimiz ise 50 bin. 40 trenlik yeni set ihalesi ve düzenlemelerle buna çok çabuk ulaşacağımıza inanıyorum." dedi.

Bu arada Selçuk Sert ve Sönmez Alev, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Şirinyer İstasyonu'ndan geçiş yapan kadınlara karanfil dağıttı. Bu uygulama, sabahın ilk seferlerinde bütün istasyonlarda yapıldı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder