banner181

Rusya'yı Eurovision’da 70'lik kadın grubu Buranovskiye Babuşki temsil edecek

08 Mart 2012 Perşembe 12:50
Bu haber 1178 kez okundu

Azerbaycan’da 22-26 Mayıs’ta yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’nda Rusya’yı yaşlı kadınlardan oluşan Buranovskiye Babuşki (Buranovolu nineler) adlı grup temsil edecek.Babuşkalar diğer 24 rakibini geride bırakarak jüri ve TV izleyicilerini...

Rusya'yı Eurovision'da 70'lik kadın grubu Buranovskiye Babuşki temsil edecek
Azerbaycan’da 22-26 Mayıs’ta yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’nda Rusya’yı yaşlı kadınlardan oluşan Buranovskiye Babuşki (Buranovolu nineler) adlı grup temsil edecek.


Babuşkalar diğer 24 rakibini geride bırakarak jüri ve TV izleyicilerini etkilemeyi başardı. Babuşkaların “Parti herkes için” adlı parçaları internette rekor kırıyor.

Rengarenk yerel kıyafetleri ve 70’in üzerinde yaşlarına rağmen folk tarzı müzikleri ile sempati toplayan yaşlı grup, Bakü’ye çok ümitli gidiyor. Buranovskiye Babuşki parçalarını Rusça ve yerel dilleri Udmurca söylüyor.
Buranovskiye Babuşki isimlerini kasabaları Buranovo’dan alıyor. 2010’da da 70’lik kadınlardan oluşan grup Eurovizyon için yarışmış, ancak Rusya’yı temsil etmeye hak kazanamamıştı.
Azerbaycan’a yaşlı bir grup gönderen tek ülke Rusya değil. İngiltere de şarkıları 40 yıl önce hit olmuş 76 yaşındaki ünlü Engelbert Humperdinck’i gönderiyor.
Ermenistan’ın katılmayacağını açıkladığı 2012 Eurovision Şarkı Yarışması Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yapılacak.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder