banner181

Yüksekovalı kadınlardan Dünya Kadınlar Günü kutlaması

08 Mart 2012 Perşembe 12:44
Bu haber 438 kez okundu

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursta eğitim gören bayanlar, Dünya Kadınlar Günü'nü kendi aralarında düzenledikleri etkinlikle kutladı.         Yüksekova Halk...

Yüksekovalı kadınlardan Dünya Kadınlar Günü kutlaması
Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursta eğitim gören bayanlar, Dünya Kadınlar Günü'nü kendi aralarında düzenledikleri etkinlikle kutladı.

        Yüksekova Halk Eğitim Merkezi'nde açılan dikiş-nakış kursuna katılan kursiyerler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde hem çalıştı hem de eğlendi.
        
        Kursun hocası Gülümser Uzunköprü, öğrencilerinin nezdinde bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı. Gün nedeniyle bir etkinlik düzenlediklerini kaydeden Uzunköprü, "Kadınlar Günü ile alakalı sadece iş yapmış olmak istemiyoruz, çalışırken de eğlenmek istedik. Bu sebeple herkes hünerlerini konuşturdu hep beraber bir şeyler paylaşarak kadınlar günü kutladık." dedi.

        Kursiyerlerden Ümmühan Değirmenci ise "Bütün kadınların kadınlar gününü kutluyorum. Kadınlar günü vesilesi ile hocamızla beraber etkinlik düzenledik ve arkadaşlarımızla birlikte burada günümüzü kutluyoruz." dedi.
    
        Hatice Korkmaz da Kadınlar Günü'nün kendileri için önemli olduğunu ve Yüksekova'da kutlanmasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Korkmaz, Kadınlar Günü'nün Yüksekova'da güzel etkinliklerle kutlanmasını ve her zaman kadınların hatırlanmasını istediklerini dile getirdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder