banner181

Öğrenciler Van'a okul yaptırılması için harçlıklarını bağışladı

08 Mart 2012 Perşembe 12:24
Bu haber 373 kez okundu

Kayseri’de öğrenciler Van’a okul yapılması için harçlıklarını bağışladı. Van’da okulsuz kalan arkadaşlarına destek için harekete geçen ilköğretim okulu 6. sınıf öğrencisi Nesibe Dal ve arkadaşları topladıkları 50 lirayı Van’a...

Öğrenciler Van'a okul yaptırılması için harçlıklarını bağışladı
Kayseri’de öğrenciler Van’a okul yapılması için harçlıklarını bağışladı. Van’da okulsuz kalan arkadaşlarına destek için harekete geçen ilköğretim okulu 6. sınıf öğrencisi Nesibe Dal ve arkadaşları topladıkları 50 lirayı Van’a gönderdi.

Kimse Yok Mu Derneği ve Gonca Dergisi’nin ortaklaşa başlattıkları ‘Kumbaram Dolsun Van’a Okul Olsun’ kampanyasına Kayseri’de öğrenim gören ilkokul öğrencileri de destek oldu.

Kayseri’nin Talas ilçesindeki TOKİ Şehit Levent Çetinkaya İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Nesibe Dal, Gonca Dergisinin ocak sayısında verdiği kumbarayı arkadaşlarıyla doldurmaya karar verdiklerini söyledi. Arkadaşlarıyla kumbarayı doldurma fikrine ise öğretmenlerinin destek verdiğini anlattı. Sınıf olarak öğrencilerin topladıkları para Kimse Yok Mu Derneği yetkililerine teslim edildi. Yardım Van'a ulaştırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığının onayı ile gerçekleşen ‘Kumbaram Dolsun Van’a Okul Olsun” kampanyasıyla toplanan paralarla Van’da ‘Kardeşlik Okulu’ yapılacak. Ayrıca artan para, Van genelinde depremde hasar gören okulların tadilatında kullanılacak.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder