banner181

Açık kalan TIR dorsesi üst geçide takıldı

08 Mart 2012 Perşembe 12:09
Bu haber 409 kez okundu

Kadıköy'de, seyir halindeki TIR’ın açık kalan dorsesi, üst geçide takıldı. Kazadan sonra TIR sürücüsü kayıplara karıştı. Üst geçide takılan dorse, itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden çıkarıldı. Kaza, saat 2.00 sıralarında,...

Açık kalan TIR dorsesi üst geçide takıldı
Kadıköy'de, seyir halindeki TIR’ın açık kalan dorsesi, üst geçide takıldı. Kazadan sonra TIR sürücüsü kayıplara karıştı. Üst geçide takılan dorse, itfaiye ekipleri tarafından sıkıştığı yerden çıkarıldı.

Kaza, saat 2.00 sıralarında, E-5 Karayolu Ankara istikametinde meydana geldi. Özel bir hafriyat firmasına ait 34 GY 4706 plakalı TIR’ın dorsesi açık kalınca, yol üzerindeki üst geçide takıldı. İsmi öğrenilemeyen sürücü kaza mahallinden kaçtı. Durumu fark eden araç sürücüleri, polise ve itfaiye ekiplerine konuyla ilgili ihbarda bulundu. Kaza mahalline sevk edilen itfaiye ekipleri yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından dorseyi sıkıştığı yerden kurtardı. İtfaiye ekiplerinin çalışmaları sırasında, E-5 Karayolu yaklaşık 1 saat trafiğe kapatıldı.

İsmi öğrenilemeyen ve olaydan sonra kaçtığı öne sürülen sürücünün dalgınlığı sonucu E5 karayolu üzerinde bir üst geçide takılarak asılı kaldı. Sürücünün bir anlık dalgınlık sonucu açık unuttuğu dorse, takılı kaldığı üst geçitten itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışması sonucu kurtarıldı. Kurtarma çalışmaları sırasında karayolu trafiği yaklaşık 40 dakika yan yollardan sağlandı.
Kazayı duyup olay yerine gelen firma yetkilisi Ahmet Demir, “Kazada herhangi bir yaralı yok. Şöför olaydan sonra korktuğu için kaçmış.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder