banner181

Muğla İl Genel Meclisi'nden Köyceğiz’e 400 bin liralık destek

08 Mart 2012 Perşembe 12:09
Bu haber 222 kez okundu

Muğla İl Genel Meclisi, Köyceğiz ilçesinde geçen ocak ayında meydana gelen sel felaketinde oluşan zararların giderilmesi için 400 bin lira ödenek ayrıldı. Selde 4 bin 205 dekar narenciye, 348 dekar nar, 80 dekar sera, 824 adet arı kovanı, 2...

Muğla İl Genel Meclisi'nden Köyceğiz'e 400 bin liralık destek
Muğla İl Genel Meclisi, Köyceğiz ilçesinde geçen ocak ayında meydana gelen sel felaketinde oluşan zararların giderilmesi için 400 bin lira ödenek ayrıldı. Selde 4 bin 205 dekar narenciye, 348 dekar nar, 80 dekar sera, 824 adet arı kovanı, 2 bin 284 arı kolonisi, köy yolları ve içme suyu isale hatları zarar görmüştü.

İl Genel Meclisi’nin mart ayı beşinci oturumu, 1. Başkan Vekili Cesur Öncel başkanlığında yapıldı. Dördüncü gündem maddesini oluşturan, Plan-Bütçe ile Tarım, Hayvancılık ve Orman, Köye Yönelik Hizmetler ile Sanayi, Ticaret ve Ulaşım komisyonlarına havale edilen sel yardımı raporu okundu. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Gürsel Uçar, yaptığı açıklamada 7 Ocak 2012 tarihinde Köyceğiz’de meydana gelen sel felaketi sebebiyle köy yolları, içme suyu isale hatları, ilçenin ve beldenin altyapı sistemlerinde büyük hasarlar oluştuğunu hatırlattı. Uçar, “Zarar gören köylerimizin içme suyu hatları, İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından bir aylık çalışma sonucunda tekrar kullanılabilir hale getirilmiştir.” dedi. Derenin ıslahı ve zarar gören yerlerle ilgili DSİ ve belediyenin çalışmalarının devam ettiğini belirten Uçar, köy yollarının bakım onarımı için 2011 ve 2012 mali yılları ödeneklerinden kaynak aktardıklarını kaydetti.

Raporun okunmasının ardından söz alan CHP Grup Başkan Vekili Dursun Kaplan, Köyceğiz'de 10 milyon liralık zarar oluştuğunu belirterek, “Bize düşen görev, köy yollarının bakım ve onarımını yapmaktır. Böyle bir felaket başka ilçemizde de yaşansa yine aynı anlayışla hareket ederdik.” şeklinde konuştu. AK Parti Grup Başkan Vekili Çağrı Alper de Köyceğiz’de ciddi bir afet meydana geldiğini, komisyon raporunun yararlı bir çalışma olduğunu ancak zararın yedek bütçeden de giderilebileceğini söyledi. MHP Grup Başkan Vekili Coşkun Tutal da afetin ne zaman geleceğinin belli olmadığını vurgulayarak, bu tür durumlarda herkesin birbirine destek olması gerektiğinin altını çizdi. Görüşlerin ardından komisyon raporu, oybirliğiyle kabul edildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder