banner181
banner210

Sarkozy, seçimi kaybederse aktif siyaseti bırakacak

08 Mart 2012 Perşembe 12:08
Bu haber 1114 kez okundu

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak seçimlerde koltuğunu kaybetmesi durumunda aktif siyaseti bırakacağını söyledi.Seçim kampanyası çerçevesinde bir radyo programında soruları cevaplayan Sarkozy, "Kaybedersem...

Sarkozy, seçimi kaybederse aktif siyaseti bırakacak
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Nisan ve Mayıs aylarında yapılacak seçimlerde koltuğunu kaybetmesi durumunda aktif siyaseti bırakacağını söyledi.

Seçim kampanyası çerçevesinde bir radyo programında soruları cevaplayan Sarkozy, "Kaybedersem siyaseti bırakıp başka bir şey yapacağım kesin ama bunun ne olduğunu henüz ben de bilmiyorum." dedi.

Bu arada, CSA şirketinin son seçim anketi, Sarkozy'ye desteğin arttığını gösterdi. Ankete göre, bugün seçim olsa Sosyalist aday François Hollande'a oy vereceklerini söyleyenlerin oranı yüzde 30, Sarkozy'ye destek ise yüzde 28 oldu. Aynı şirketin geçtiğimiz ay yaptığı anket, iki aday arasında 4 puanlık fark olduğunu göstermişti.

Ankette, aşırı sağcı Marine Le Pen'in muhtemel oy oranı yüzde 15, Ermeni tasarısına en güçlü muhalefeti sergileyen François Bayrou'nun oy oranı ise yüzde 13 olarak ölçüldü.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder