banner181

Doğalgazın yaygınlaşması karbonmonoksit zehirlenmelerini azaltıyor

08 Mart 2012 Perşembe 11:50
Bu haber 475 kez okundu

Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, soba zehirlenmelerini (karbonmonoksit) azaltmanın doğalgaza geçmekle mümkün olabileceğini kaydetti. Turhal’ın Tokat’ın ilçeleri arasında en fazla doğalgaz kullanıcısına sahip olduğunu açıklayan Başkan...

Doğalgazın yaygınlaşması karbonmonoksit zehirlenmelerini azaltıyor
Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, soba zehirlenmelerini (karbonmonoksit) azaltmanın doğalgaza geçmekle mümkün olabileceğini kaydetti. Turhal’ın Tokat’ın ilçeleri arasında en fazla doğalgaz kullanıcısına sahip olduğunu açıklayan Başkan Ali Gözen, doğalgaz sayesinde ilçede hava kirliliği sorunlarının olmadığını da ifade etti.

Türkiye genelinde bu yıl karbonmonoksit zehirlemelerinin fazla olmasını kış mevsiminin aşırı soğuk geçmesine bağlayan Başkan Gözen, bu konuda halkı biran önce doğalgaza geçmeye çağırdı.

Gözen, "Türkiye genelinde bu yıl soba zehirlenmelerinde artış gözlendi. Bunun sebebi ise kış ayının çok soğuk geçmesi idi. İlçemizde doğalgazın yaygınlaşması bu tür olayların önüne geçiyor. Turhal'ımızda bu yıl bizim duyduğumuz bir soba zehirlenmesi yaşandı. Umarız doğalgaz ilçemizde biran önce yaygınlaşır halkımız da bu tür olaylarla karşılaşmaz.” dedi.

Kaymakam Mehmet Ünlü ise ilçede doğalgazın yaygınlaşması ile karbonmonoksit zehirlenmelerinin azalabileceğini belirterek, ilçedeki doğalgaz kullanıcısında artış gözlenmesini de sevindirici bir olay olarak gördüklerini söyledi.

Konu ile ilgili olarak Tokat-Amasya Dağıtım A.Ş. (TAMDAŞ) İşletme Şefi Mehmet Akif Çağdaş da, Turhal’da bu şekilde gitmesi durumunda 2012 yılı sonunda ilçedeki doğalgaz kullanıcı sayısının 10 bini bulabileceğini söyledi. Çağdaş, Turhal'da şu anda 6 bin 150 doğalgaz abonesi olduğunu açıkladı. Çağdaş, vatandaşların doğalgaz için acil durumlarda 187 nolu yardım hattını arayabileceklerini söyledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder