banner181

Akçakoca Bilgievi öğrencileri Çanakkale'yi ziyaret etti

08 Mart 2012 Perşembe 11:48
Bu haber 410 kez okundu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Akçakoca Bilgievi öğrencileri, kültür gezileri kapsamında Çanakkale’ye gitti. Çanakkale Zaferi’nin 97. yıldönümü dolayısıyla yapılan gezide öğrenciler, tarihin en büyük destanlarından birinin yazıldığı...

Akçakoca Bilgievi öğrencileri Çanakkale'yi ziyaret etti
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Akçakoca Bilgievi öğrencileri, kültür gezileri kapsamında Çanakkale’ye gitti. Çanakkale Zaferi’nin 97. yıldönümü dolayısıyla yapılan gezide öğrenciler, tarihin en büyük destanlarından birinin yazıldığı toprakları yakından görme imkanı buldu.

Rehber eşliğinde şehitlikleri ziyaret eden öğrenciler, burada yaşanan savaş hakkında bilgilendirildi. Gezinin kendileri için büyük faydası olduğunu belirten öğrenciler, vatanın kıymetini daha iyi anladıklarını ifade etti: “Burada tarihin en büyük kahramanlık destanını yazan ecdadımız yatıyor. Onların sayesinde bugün bu topraklarda rahatça yaşıyoruz. Bu geziyle çok şey öğrendik. Bu fırsatı bize veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyoruz.”

Akçakoca Bilgievi eğitmenleri de, “Çocuklarımıza Çanakkale'yi gösterip bu toprakların nasıl vatan olduğunu anlatmak gerekiyordu. Çanakkale ruhunu, yaşayarak hissetmelerini amaçladık. Bazı şeyler konuşmakla, anlatmakla olmuyor. Kitapların dışında, görüntülü olarak da tarihe bakmak bu açıdan önemli olsa gerek." dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder