banner181

Bitlis'te İnşaat Teknolojileri Araştırma Kulübü kuruldu

08 Mart 2012 Perşembe 11:45
Bu haber 609 kez okundu

Bitlis'te Eren Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde kurulan İnşaat Teknolojileri Araştırma Kulübü (İTAK)'nün açılış toplantısı yapıldı. Toplantıya İnşaat Mühendisliği öğrenci ve akademisyenleriyle birlikte yaklaşık...

Bitlis'te İnşaat Teknolojileri Araştırma Kulübü kuruldu
Bitlis'te Eren Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde kurulan İnşaat Teknolojileri Araştırma Kulübü (İTAK)'nün açılış toplantısı yapıldı. Toplantıya İnşaat Mühendisliği öğrenci ve akademisyenleriyle birlikte yaklaşık 150 kişi katıldı. Programın sunuculuğunu grubun kurucu üyelerinden Yasin Alptekin, açılış konuşmasını ise kulübün danışmanı Yrd. Doç. Dr. Nusret Bozkurt yaptı.

Yrd. Doç. Dr. Bozkurt grubun özgeçmişinden, atlattığı badirelerden ve İTAK’ın var oluş sebeplerinden bahsetti. İTAK’ın yalnızca inşaat mühendisliği öğrencilerine has olmadığını, meslek yüksekokulu öğrencilerinin de dahil olacağını ve böylece kulübün, geniş bir tabanda ilerleyeceğini söyledi. Eren Üniversitesi Genel Sekreter Vekili Serdal Özbay ise sıkı dostlukların İTAK gibi kulüpler sayesinde geliştiğini, yönetim olarak öğrenci kulüplerine destek verdiklerini ifade etti. Özbay, İTAK'ın çok başarılı olacağına inandığını belirtti. İTAK Başkanı Abuzer Arin de kulübün tanıtımıyla beraber birtakım eleştirilerde de bulundu. Arin, “Etkinlik çalışmak, aktif olmak, insan topluluklarının çevresiyle arasındaki ilişkileri düzenleyici eylemlerde bulunmak demektir. Üniversitemizdeki kulüpler ise bu konuda üzerlerine düşeni yapamadığından bu kelime, aklımızda yaklaşık iki yıldır afakî bir obje olarak durmaktaydı. Kulübümüz, geçen yılın ilk dönemlerinden itibaren fikir aşamasından çıkıp faal olmaya başlamış, bu yolda ilerlerken sayısız zorluklarla karşılaşmıştır. Kimi zaman tek başımıza göğüs geremediğimiz zorlukları, kıymetli danışman hocamız Nusret Bozkurt’un tecrübe potasında eriterek hız kesmeden ilerlemeye devam ettik.” dedi. Sadece üniversite değil, ülke çapında bir mihenk taşı olmayı, Bitlis Eren Üniversitesi’nde de çok beğenilecek bir geleneği başlatmayı hedeflediklerini söyledi. Danışman Bozkurt ise, “İTAK, daha ilk gününden 150 üye kaydı toplayarak büyük başarı göstermiştir." şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder