banner181

Karaya vuran 30 yunus böyle kurtarıldı

08 Mart 2012 Perşembe 05:33
Bu haber 488 kez okundu

Brezilya’da eşine az rastlanan bir olay gerçekleşti. Yönünü şaşırıp sahile sürüklenen 30 yunus, dalgalarla birlikte karaya vurdu. Yunusları o sırada plajda bulunan insanlar kurtardı. Yaşananlar an be an kameraya yansıdı. Olay, geçtiğimiz...

Karaya vuran 30 yunus böyle kurtarıldı
Brezilya’da eşine az rastlanan bir olay gerçekleşti. Yönünü şaşırıp sahile sürüklenen 30 yunus, dalgalarla birlikte karaya vurdu. Yunusları o sırada plajda bulunan insanlar kurtardı. Yaşananlar an be an kameraya yansıdı.

Olay, geçtiğimiz pazartesi günü, Brezilya’nın güneydoğusundaki turistik Arraial do Cabo kasabasının plajında meydana geldi. Kumsalda bulunan insanlar, kendilerine yaklaşmakta olan bir yunus sürüsü fark etti. Çok geçmeden 30 yunus kıyıya vurdu. Plajdaki cankurtaranlar ve kasabalılar hemen harekete geçti. Yunuslar, kuyruklarından çekilerek yeniden okyanusun sularına bırakıldı. Bütün yunusların kurtarılmasının ardından plajdan alkış sesleri yükseldi.

Kurtarma anlarının görüntüleri video paylaşım sitelerinde tık rekorları kırıyor. İnternet kullanıcıları, yunusları kurtaran Arraial do Cabo halkı için ‘kahramanlar’ şeklinde yorum yapıyor. Yunusların neden karaya vurdukları henüz bilinmiyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder